חמאס אוסר על נשים לעשן נרגילה

החל מהיום נשים ובני נוער לא יוכלו יותר לעשן נרגילות במסעדות, בתי קפה, מלונות ומקומות ציבוריים אחרים. נציגי הארגון הגיעו הערב לבעלי עסקים והחתימו אותם על צו האוסר את העישון. ברצועה לא מקבלים את האיסור בשוויון נפש וטוענים כי מדובר בהפרת זכויות הציבור

נרגילה? לא לנשים (AP)

חמאס אוסר על נשים לעשן נרגילה במסעדות, בתי קפה ומקומות ציבוריים אחרים ברצועת עזה. בעלים של מסעדות ומלונות אמרו כי נציגים מטעם משרד הפנים של חמאס הודיעו להם היום כי נשים ובני נוער המבקרים בבתי העסק שלהם לא יוכלו לעשן נרגילה.

סלאח אבו חצירא, מנהל איגוד המלונות והמסעדות בעזה אמר כי "נציגי משרד הפנים ואנשי ביטחון מטעמם ביקרו בעלים של מקומות בילוי והחתימו אותם על צו על פיו הם מתחייבים לא להרשות עישון נרגילה לנשים ובני נוער". לדבריו, "פקודה מיידית כזו תפגע במסעדות". הוא הוסיף כי האיגוד יבקש להוציא מהצו מלונות ומסעדות התלויות בתיירות פנים.

עוד אמר אבו חצירא, כי תחילה התכוון חמאס לאסור גם על גברים את העישון במקומות ציבוריים, אולם בסופו של דבר הוחלט לאסור את העישון על נשים ובני נוער בלבד. במהלך הקיץ המסעדות ובתי הקפה ברצועה מלאים במעשנים והגזירה הזו לא מתקבלת בחיוב שם.

פעילים לזכויות האזרח ברצועה כועסים וטוענים כי ההחלטה הזו מהווה איסלמיזציה של הרצועה. "עישון נרגילה הוא חלק מזכויות הציבור ולחמאס אין שום זכות לאסור זאת", אמר חליל אבו שמלה.

טאהר נונו, דובר מטעם חמאס אישר כי הארגון החליט לאסור את העישון על נשים ונוער. "הממשלה החלטה על הצו הזה כדי לחדש אכיפה של חוקי הדת והמסורת של החברה הפלסטינית השמרנית, האוסרת על נשים וילדים לעשן נרגילה במקומות ציבוריים", ודחה את ההאשמות כי קיים ניסיון לאסלם עוד יותר את האוכלוסייה בעזה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק