כוכבת פלסטינית: חיילים הם חיות

מנל סאיף, מגישה בתוכנית ילדים פופולרית בטלוויזיה של פת"ח, הסיתה בשתי הזדמנויות שונות נגד חיילי צה"ל כאשר כינתה אותם "חיות" ו"אויבים" בשתי תוכניות ששודרו בערוץ. מדובר בתוכנית בה מארחים ילדים של אסירים פלסטינים שכלואים בישראל

 

 

 

 

 

 

 

 

מהם חיילי צה"ל עבור מגישה בערוץ הטלוויזיה של תנועת פת"ח? לא פחות מאשר "חיות ואויבים", כך עולה מסרטון וידאו שמפרסם אתר Palestinian media watch. הדברים נאמרו בשתי תוכניות ששודרו לאחרונה ב-17 וב-21 ביוני.

בתאריכים אלו שודרו פרקים בתוכנית ובה מתארחים מדי שבוע ילדיהם של אסירים פלסטינים שכלואים בישראל על עבירות שונות. בשלב מסוים, פונה המגישה אל אחד הילדים ושואלת אותו: "מי שם את אבא שלך בכלא?". הילד לא מהסס ועונה: "היהודים". המגישה בתגובה שואלת אותו: "היהודים הם האויבים, נכון?", והילד מהנהן.

ההסתה המשיכה גם בתוכנית נוספת, כאשר ילדה נוספת של אסיר פלסטיני התבקשה לספר על היחס של החיילים הישראלים כלפיה כאשר ביקשה לבקר את אביה בכלא. "האם הם מציקים לך בזמן הביקור? האם הם חיות?", שאלה המגישה הפלסטינית את הילדה - ונענתה בחיוב.

המגישה, מנל סאיף, היא דמות מוכרת בעולם הילדים הפלסטיני וזוכה לאהדה רבה. כמו כן, אין זו הפעם הראשונה בו נערכת הסתה שכזו בתוכנית המיועדת לילדים, וזכורה בעיקר דמותו של מיקי מאוס הפלסטיני אשר דיבר עם ילדים על חלומו להיות שהיד ולבצע פיגוע.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק