משלחת התנועה האסלאמית ביקרה את פצועי המרמרה באיסטנבול

סגנו של ראאד סלאח, כמאל ח'טיב, יצא בראש משלחת של התנועה האיסלאמית לביקור בטורקיה, במהלכו נפגש עם פצועי משט ה"מרמרה" המאושפזים בבתי החולים, ועם משפחות ההורגים. על הפרק - פגישות גם עם בכירים טורקים וראשי תנועות צדקה

משלחת מיוחדת מטעם התנועה האיסלאמית שבה בראשית השבוע מביקור באיסטנבול, במהלכו נועדה עם ראשי תנועות צדקה טורקיות איסלאמיות. בראש המשלחת עמד סגנו של השייח' ראאד סלאח, כמאל ח'טיב, אשר ביקר גם את פצועי תקרית משט ה"מרמרה".

חברי הצוות הגיעו לאיסטנבול בעקבות פנייה מיוחדת שהעביר הארגון "היד העוזרת", המסייע כלכלית למשפחות טורקיות החיות מתחת לקו העוני. "מטרת הביקור המרכזית הייתה פגישה עם פצועי 'משט החופש' ומשפחותיהם מהטבח שבוצע ב-31 במאי", אמר כמאל ח'טיב עם שובו.

"ביקרנו את הפצועים במספר ערים וכפרים בטורקיה, והבענו בפניהם את הזדהות התנועה האיסלאמית ואת הזדהות העם הפלסטיני", הוסיף ח'טיב. במהלך הביקור נפגשה המשלחת עם בכירים טורקים העוסקים בנושא המזרח התיכון, ראשי תנועות טורקיות ונציגים בפרלמנט. "אין ספק שאירוע המשט והריגתם של תשעה פעילים טורקים ע"י הצבא הישראלי גרמה לפגיעה ביחסים בין טורקיה לישראל", סיכם ח'טיב.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק