חיזבאללה אסר על זמרת לבנונית פרובוקטיבית להשתתף במשט

מארגני המשט מלבנון יחליטו מחר על תאריך יציאת ספינת מחאה נוספת נגד המצור על רצועת עזה. ובישראל מודאגים. ניתן לחשוב שספינת מחאה תיעזר בכל מי שרוצה לתמוך בה, אך על פי הדיווחים, לסיפון ה"מרים", בה ישוטו כ-70 נשים מכל העולם, לא כל אישה הורשתה לעלות

כוחות חיל הים בישראל נערכים להגעתה של ספינה לבנונית הצפויה לצאת בימים הקרובים מביירות לכיוון רצועת עזה. על פי הדיווחים, בספינה ההומניטרית, המכונה "מרים", ישוטו כ-70 נשים נוצריות ומוסלמיות מכל העולם, אך דווקא לזמרת לבנונית פופולרית לא הרשו להשתתף במשט המחאה.

אמנם חיזבאללה טוען בתוקף כי הוא לא מעורב במשט, אבל על פי הדיווחים בעיתונות הערבית, הארגון לא אישר את השתתפותה של חיפה וואבה, זמרת לבנונית חושנית שלא ממש ידועה בצניעותה.

גורמים שונים מספרים כי הארגון לא יאפשר לזמרת לעלות לסיפון בגלל ש"העירום והלבוש הלא הצנוע המשפיל" יפגע במוניטין של שאר הנשים הערביות והאירופיות המשתתפות במשט לעידוד הסרת המצור על רצועת עזה.

למרות הפרסומים, מארגני המשט, אנשי העסקים סאמר אל חאג' ויאסר קשלק, מכחישים כל קשר לחיזבאללה. גם גורמים ערבים, מכחישים את כל הסיפור וטוענים בעיתון הכוויתי "אל סיאשה" כי מטרת הידיעה היא להשמיץ את המשט בכך שמקשרים אותו לחיזבאללה, כפי שמספרים שחמאס השולט ברצועת עזה הוא אויב של ישראל שלא ניתן להגיע איתו לשלום.