בן לאדן מאיים בקולו: "נהרוג שבויים אמריקנים"

בקלטת שמע חדשה שמפרסם היום ארגון הטרור אל קעידה, מאיים מנהיג הארגון אוסמה בן לאדן, ממקום מחבואו, על ההנהגה והעם האמריקני. "החבר שלכם בבית הלבן הולך בדרכי קודמו ונוהג בעוול בשבויים שלנו שאצלכם", אומר בן לאדן. מנהיג הטרור לא שוכח להזכיר גם את ישראל

בן לאדן עדיין חי וממשיך להתגרות בארה"ב ממחבואו: בקלטת שמע חדשה משמיע מנהיג אל-קעידה איומים כלפי ההנהגה והעם האמריקני. גם "פלסטין הכבושה" נזכרת בנאום הקצר.

"זהו מסר מאוסמה בן לאדן לעם האמריקני", אומר בן לאדן בקולו, "בשם אללה הרחמן והרחום. זהו מסר בעניין השבויים שלנו המוחזקים אצלכם. החבר שלכם בבית הלבן הולך בדרכי קודמו בנושאים חשובים רבים".

"ארה"ב גוזרת מוות על כל מי שיישבה בידינו"

מנהיג ארגון הטרור האחראי על פיגועים רבים ברחבי העולם, ביניהם על הפיגועים במגדלי התאומים, ממשיך: "הוא (אובמה) מסלים את המלחמה באפגניסטן, ונוהג בעוול בשבויים שלנו שאצלכם. הבית הלבן הודיע על כוונתו להוציא אותם להורג. ביום בו תקבל ארה"ב החלטה זו, היא למעשה גוזרת מוות על כל מי שיישבה בידינו".

בן לאדן מתייחס גם לישראל, "המנהיגים היושבים בבית הלבן עודם נוהגים בנו בעוול, במיוחד כאשר הם תומכים בישראלים הכובשים את אדמתנו, פלסטין. הם סבורים שארה"ב השוכנת מעבר לאוקיינוס מוגנת מזעמם של העשוקים, אבל ב-11.9 סבלתם מכת תגובה קשה על אדמתכם".

בתוך כך, אתמול פורסם כי צוות של גיאולוגים ונציגים מומחים מהפנטגון האמריקני גילו באפגניסטן כמות עצומה של אוצרות טבע בלתי מנוצלים. במדינה נמצאים בין השאר מרבצי מתכות גדולים של ברזל, נחושת, קובלט, זהב, ניוביום וליתיום. הגיאולוגים כתבו בדוח מיוחד שהוגש למשרד ההגנה האמריקני כי "אפגניסטן יכולה להפוך ל'סעודיה של הליתיום'".