סערה בעולם הערבי: "מוות לציונים"

למרות הניסיון להרגיע את העולם ולהציג את הצד הישראלי בתקרית, נראה שהרוחות סוערות בעולם הערבי: בביירות, בעמאן, באיסטנבול, בעזה ובערי בירה נוספות במדינות ערב, ההמונים יצאו לרחובות ודרשו ניתוק יחסים עם ישראל. חלקם אף קוראים לפעולת תגמול נגד ה"מדינה היהודית"

המוני מפגינים בבירות שונות בעולם הערבי יצאו לרחובות במחאה על מותם של הפעילים על המשט הטורקי. במקביל למהלכים המדיניים ולהזמנת שגריר ישראל לבירורים במצרים ובטורקיה, המוני מפגינים ופעילים פרו פלסטינים יצאו למרכזי הערים להפגנות תמיכה עצומות במשתתפי המשט.

רוצים לקבל עדכון לפייסבוק שלכם כשדובר צה"ל יפרסם תמונות נוספות מההשתלטות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בבירות, בירת לבנון, יצאו מנהיגים דתיים, תלמידי בית ספר ומאות פעילים נוספים יצאו להפגנה המונית וקראו "מוות לישראל", כשהם מחזיקים בתמונות של השייח' ראאד סלאח ובשלטי תמיכה בפלסטין ובאזרחים ברצועת עזה.

ההפגנות בטורקיה הפכו לתקריות אלימות

גם בבירה הירדנית התרכזו מאות מפגינים מול משרד ראש הממשלה ודרשו לנתק את הקשר עם "המדינה היהודית". בהפגנות בעמאן השתתפו ארגוני עובדים, אנשי דת מוסלמיים ואנשי תנועות וארגוני שמאל בינלאומיים.

באיסטנבול נערכה הפגנה בהשתתפות עשרות אלפי מפגינים, דגלי פלסטין וכרזות נגד ישראל. במקביל להחזרת השגריר הטורקי למדינה, התקיימו הפגנות גם בבירה אנקרה, מול בית השגריר הישראלי. ההפגנות שנערכו באיסטנבול מול הקונסוליה הישראלית, הפכו תוך זמן קצר לעימותים אלימים אחרי שהמפגינים הזועמים התקיפו את השוטרים ואת המאבטחים סביב המוסדות הישראלים.

מלבד ההפגנות על כישלון המשט נרשמו גם ביטויי זעם ברצועת עזה: עשרות תושבים שציפו לקבל את הספינות בטקס מיוחד, השליכו אבנים לעבר מעברי הגבול. כמו במדינות השכנות, גם שם נרשמו קריאות נאצה נגד מדינת ישראל.

המשט לעזה: סיקור נרחב

בעקבות התקרית: אזהרת מסע לטורקיה

חמאס: חבר פרלמנט טורקי נהרג

הרמטכ"ל: צריך להיערך למהומות בגזרות נוספות

התקרית הימית - שאלות ותשובות

איך דיווחו על העימות בעולם?

איום מטורקיה: יהיו תוצאות חמורות

ה"משט למען עזה" יצא לדרך

מגעים חשאים בין ישראל לבין טורקיה בנושא המשט

בישראל ממשיכים להיערך לקראת הגעת המשט

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות