חיזבאללה מציג: "מוזיאון ההנצחה להתנגדות לישראל"

בלב ליבה של שמורת טבע ירוקה ויפהפייה נחנך בסוף השבוע "המוזיאון לניצחון ההתנגדות", בהשקעה של מיליוני דולרים במימון אירני, המעלה על נס את פועלו של הארגון במאבק בישראל בשנים האחרונות. בסיור במוזיאון תוכלו למצוא שלל ציוד שצה"ל השאיר בשטח לאחר הנסיגה וגם במלחמת לבנון השנייה. צפו בסרטון מהמוזיאון

בחיזבאללה לא יכלו למצוא דרך מקורית יותר לציין את יום השנה העשירי לנסיגת צה"ל מלבנון: בלב ליבה של שמורת טבע ירוקה ויפהפייה נחנך בסוף השבוע "המוזיאון לניצחון ההתנגדות", בהשקעה של מיליוני דולרים במימון אירני, המעלה על נס את פועלו של הארגון במאבק בישראל בשנים האחרונות.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בין המוצגים מהם יכולים ליהנות המבקרים: טנקים הרוסים של צה"ל, קסדות וציוד רב שהותירו חיילי צה"ל לאחר הנסיגה, וכן במהלך מלחמת לבנון השנייה. כל אלו עוצבו בתצוגות יוצאות דופן ובעיצוב מרשים.

נסראללה עצמו חנך את הפרויקט

למבקרים הרבים שכבר הספיקו לפקוד את המקום הוצע לבקר באולמות הקרנה גדולים, בכיכר בה ניתן להאזין לנאומים של מזכ"ל הארגון חסן נסראללה ואפילו לצאת לסיור מיוחד על מנת ללמוד על "מורשת המאבק" של החיזבאללה בישראל. השבוע ייחנך גם "מסלול ג'יהאד טורס" בין מוצגי המוזיאון, בו יוכלו המבקרים להתבונן מקרוב אחר שרידי טנק המרכבה ובשרידים נוספים ממוצבי צה"ל.

רשת "אל-ג'זירה" ומנהל משרדיה בלבנון רסאן בו ג'דו, שידרו בסוף השבוע כתבה מיוחדת על המוזיאון החדש. כתב התחנה הסתובב בין מצגיו השונים, התרשם מהפרויקט ואף ביקר במצגים שעדיין לא הוצגו בפני הקהל הרחב. נסראללה עצמו חנך בנאום מיוחד את הפרויקט, ובשבועות הקרובים מצפים בחיזבאללה לבואם של אלפי מבקרים מכל העולם במוזיאון.