חיזבאללה: להקים את ארצות הברית של האיסלם

חאראזי, אחד ממנהיגי החיזבאללה בלבנון, שואף להקים מדינה מוסלמית מאפגניסטן ועד הים. על פי הדברים שמתפרסמים בעיתון החיזבאללה, זו השאיפה של האייטולות ברחבי העולם ועכשיו, עם הניצחון של אחמדינג'אד בבחירות לפני שנה, זו שעת הכושר

השיעים מתכננים שינוי גבולות? (רויטרס)

שחר של אימפריה חדשה או אחמדינג'אד נולד? האייטולה מוחמד בהר חאראזי, מנהיג קיצוני משורות ארגון החיזבאללה, קרא בסוף השבוע ליצירת מה שהוא מגדיר כ"אירן הגדולה", משטר שישלוט על פני כל המזרח התיכון ומרכז אסיה ויוגדר לדבריו כ"ארצות הברית של האיסלם".

לדברי האייטולה חאראזי, תקדם יצירת ברית גדולה בין המדינות המוסלמיות את בואו של המשיח המוסלמי, המהאדי. הוא אף הוסיף כי הקמת "מעצמת על" שכזו עומדת במרכז האמונה והערכים של מפלגת החיזבאללה ועל כולם לפעול למען מטרה זו, תוך כדי חיזוק כוחה של חיזבאללה בלבנון.

דבריו של חאראזי שפורסמו בעיתון הרשמי של החיזבאללה חשפו לדברי פרשנים בעולם הערבי את הרוח שנושבת היום בקרב מנהיגי אירן בטהרן. על פי אותם פרשנים, רבים מהמנהיגים האירנים הקצינו מאוד את דעותיהם מאז הבחירות האחרונות, כשחלקם חושבים שזה הרגע הנכון להעצים את שלטונו של האיסלם השיעי.

למרות הטענה כי המנהיגים הקצינו את עמדותיהם, אשר מושמעת כיום רבות בתקשורת הלבנונית, באירן בכלל טוענים שחאראזי לא נחשב למנהיג בכיר בין האייתולות במדינה, אלא נמצא, לכל היותר, בדרג הבינוני.

לא רק ישראל על הכוונת

לדברי חאראזי, הוא שואף למדינה גדולה ששטחה יתפרס מאפגניסטן ועד חופי הים התיכון - וכמובן, ללא הישות הציונית, ישראל, שאמורה על פי התוכנית להיעלם מהמפה.

עוד טוען המנהיג האירני כי יצירת מדינה שכזו תקדם את הגעתו של המשיח המהאדי, המנהיג מהמאה התשיעית שידוע כאיסלם החבוי. על פי האמונה המוסלמית, יגיע המהאדי ביום הדין ויכונן שלום וצדק בעולם. "ארצות הברית של האיסלם תהיה התחלה של כפר גלובלי בו כולם יכבדו את חוקיו של הנביא", אמר חאראזי לעיתון של חיזבאללה.

מלבד מדינת ישראל, שאמורה "להתבטל" לפי חאראזי, אמורה לבטל האימפריה החדשה גם את כוחה של מפלגת הבעת', את הלאומיות הערבית ואת המדינות הסוניות שבאזור. כאן בישראל מקשיבים בדאגה רבה לדבריו של חאראזי, אך גם במדינות ערביות רבות כמו ערב הסעודית, ירדן ואחרות חוששים מאותן "פנטזיות" של המנהיג הדתי מהחיזבאללה.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק