בן ה-8 לא יודע שהוא הניצול היחיד מהתרסקות המטוס

103 נוסעים ואנשי צוות נהרגו הבוקר בהתרסקות מטוס בלוב. מספר שעות אחרי, העיניים מופנות לעבר הניצול היחיד – ילד הולנדי בן 8 – שעדיין לא יודע מה עלה בגורל יתר בני משפחתו שככל הנראה היו עמו על המטוס

התרסקות המטוס הבוקר בטריפולי בירת לוב, גבתה את חייהם של 103 בני אדם. אך התאונה הקשה תיזכר בעיקר בגלל הניצול היחיד ממנה: ילד הולנדי בן שמונה, שנותר בחיים נגד כל הסיכויים.

צלמי החדשות בלוב מיהרו לבית החולים שאליו פונה הילד כדי לחזות בנס, ועשרות היו מרותקים למסכים למראה התמונות של הילד בעל השיער השחור מגיע אל בית החולים עם תחבושות סביב ראשו, ומסיכת חמצן על פניו.

לדברי הצוות הרפואי שטיפל בו, הניצול הצעיר סובל מפגיעה בידו ושבר ברגלו - פגיעות קלות יחסית לגורלם של יתר הנוסעים שהיו על המטוס. בנוסף הוא סובל גם מסחרחורות, כתוצאה מהזעזוע שחווה בזמן ההתרסקות הקטלנית.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הילד לא יודע שהוא הניצול היחיד

מלבד העיתונאים שמלווים את הילד בן השמונה, כל העת נמצאים לצדו אחות ורופא. כשיתחזק - הצוות הרפואי יספר לו על מזלו הטוב, אך גם על גורלם הטרגי של יתר בני משפחתו שככל הנראה היו איתו על המטוס ולא שרדו את ההתרסקות.

על פי הדיווחים, המטוס מדגם איירבוס 330, עשה את דרכו מיוהנסבורג לטריפולי הבירה של חברת תעופה מקומית התרסק כליל במהלך ניסיון לנחות בשדה התעופה בטריפולי וחלקיו פוזרו לכל עבר.המטוס ועליו 93 נוסעים ו-11 אנשי צוות התרסק על מסלול הנחיתה, ומבדיקה ראשונית, לא נראה שמדובר בפעולת טרור. על פי העדויות, בזמן ההתרסקות נראו "כדור אש ענק וענני עשן" מעל שדה התעופה בטריפולי.

הניצול היחידי: ילד הולנדי בן 8

על פי הדיווחים, כל הנוסעים ואנשי הצוות נספו מיד בהתרסקות, זאת למעט ילד הולנדי בן 8 בלבד שהוא ככל הנראה הניצול היחיד מהאסון. בשלב זה לא ברור מה הביא להתרסקות הטרגית אך חקירה בנוגע לנסיבות שהובילו למקרה נפתחה.

המטוס שהתרסק, מדגם איירבאס 330 של חברת התעופה "אפריקיה" הלובית, יצא אמש מנמל התעופה ביוהנסבורג שבדרום אפריקה בדרכו ללונדון. עם הגיעו לנחיתת הביניים בטריפולי אירעה ההתרסקות הקטלנית. לדברי שר החוץ של דרום אפריקה, המטוס הלובי פשוט "נעלם" מהמכ"מ במהלך טיסתו וציין כי אין כל מידע מה גרם להתרסקות.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון:
ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק