אירן: מכחישים את השואה בשידור חי

מכונת התעמולה האירנית להכחשת השואה לא מפסיקה. תכנית טלוויזיה המשודרת ברפובליקה האיסלאמית מפיצה את השקר וטוענת כי השואה כלל לא התרחשה. כשניסה מצרי-אמריקני לשכנע את יושבי האולפן כי השואה אכן התקיימה, הם התייחסו אליו בביטול ואמרו: "השואה היא המצאה - חלק מהסחטנות הישראלית ששוררת בעולם"

אירן היא אחת המדינות היחידות בעולם בה יכול להתנהל דיון "רציני" באולפן טלוויזיה, בה ידונו מומחים בשאלה: האם הייתה שואה? האם היו תאי גזים ומשרפות? או שמא מדובר בעלילה.

את הדיון באולפן, שתוצאותיו היו ידועות מראש, ניהל מנחה מהטלוויזיה האירנית, שהסתמך על דבריו של אחד ממכחישי השואה המפורסמים, הצרפתי רוז'ה גרודי, שאמר בעבר כי השואה היא אגדה של הציונות. "היהודים המציאו את זה כדי לקבל סימפתיה מדינית ותמיכה חומרית ממדינות העולם", טען גרודי, בדעה שנתמכת וודאי על ידי חברי הפאנל.

ד"ר מוחמד חתר, ראש האגודה הירדנית נגד גזענות, הגיע לאולפן ואמר כי היהודים שהתלוננו על השואה לא הצליחו להוכיח עד היום כי אכן הייתה כזו. את הדעה שהציג ד"ר מהדי עפיפי, מצרי-אמריקני, ביטלו המנחה וד"ר חתר. "אין עדויות, אין סימנים, אין הוכחות, אין ראיות", אמר לו, "שום דבר לא מעיד על התרחשות השואה".

המסקנה הסופית אליה הגיעו המנחה האירני וד"ר חתר הירדני לא מפתיעה. "האמת היא אחת. לא הייתה שואה, וזו חלק מהסחטנות הישראלית שקיימת בעולם כולו", סיכמו.