צפו: המחבל ממטוס "דלתא" מתאמן

ארגון אל-קעידה פרסם קלטת חדשה המתעדת את אימוניו של עומר פארוק עבדול מוטאלב, המחבל הניגרי שתכנן להפיל את מטוס "דלתא" האמריקני בחג המולד. בקלטת נראה עבדול מוטאלב מתאמן עם חבריו ויורה, בין השאר על דגלי ישראל, אנגליה ודגלי האו"ם. צפו בתיעוד הקלטת החדשה

זרוע ההסברה של ארגון "אל-קעידה" פרסמה השבוע סרטון חדש המתעד את אימוניו של עומר פארוק עבדול מוטאלב, המחבל הניגרי שתכנן לפוצץ את מטוס חברת "דלתא" האמריקנית בחג המולד ורק תקלה בחומר הנפץ מנעה ממנו לעשות כן.

בסרטון החדש, שהופץ השבוע ברשת, מתועדים עבדול מוטאלב וחבריו מתאמנים בנשק חם כשהם יורים בקלצ'ניקובים על דגלי ישראל, אנגליה ודגל ארגון האו"ם. מנהיג אל-קעידה בתימן אומר בקלטת: "האל אמר: מי שמעניש אותנו - סופו שייענש".

הטרור המוסלמי פורח בתימן

עבדול מוטאלב הואשם בניסיון להפיל מטוס אמריקני שעשה את דרכו מאמסטרדם לדטרויט בחג המולד האחרון. הוא נעצר במהלך הטיסה וכעת התמונות האלה צפויות להוכיח את אשמתו. אבל בתימן הארגון ממשיך לפרוח, המדינה הפכה לחממה עבור ארגוני הטרור, שם הם מתאמנים ללא מפרע ומתעלמים מהממשל בבירה צנעא.

אמש כמעט והסתיים אחד מניסיונות הפיגוע של אל-קעידה באסון כבד, כשמחבל מתאבד ניסה להרוג את שגריר בריטניה בתימן. הוא התפוצץ סמוך לשיירת השגריר ונהרג, ולמרבה המזל השגריר שרד את ניסיון ההתנקשות ללא פגע. בבריטניה רואים את הפיגוע בחומרה רבה והחליטו לתגבר בצורה משמעותית את אמצעי הבטיחות בתימן.