אוסטרליה הודיעה: נחקור את חיסול מבחוח

כחודש לאחר הודעתה של בריטניה כי בכוונתה לגרש את האחראי על שירותי המודיעין בשגרירות ישראל בלונדון, הודיע היום שר החוץ האוסטרלי כי גופי המודיעין במדינתו יפתחו בחקירה של פרשת חיסולו של בכיר החמאס בדובאי, ותבדוק האם גם נעשה שימוש גם בדרכונים אוסטליים מזוייפים בחיסול

 אחרי בריטניה - גם אוסטרליה: גורמי המודיעין האוסטרליים מתכוונים לפתוח בחקירת פרשת חיסולו של בכיר חמאס מחמוד אל-מבחוח בדובאי לפני שלושה חודשים - כך הודיע היום שר החוץ האוסטרלי סטפן סמית.

לדבריו, גורמי המודיעין המקומיים מתכוונים לחקור כיצד נעשה שימוש, לכאורה, בדרכונים של אזרחים אוסטרליים, על ידי חוליית המחסלים של מבחוח. "נבהיר את העניינים, לאחר שחקירת המשטרה לא הניבה דבר", אמר השר האוסטרלי. "אנו רוצים לקבל אינפורמציה נוספת בעניין הפרשה".

על פי דיווחים זרים, בין שלל הדרכונים המזוייפים, לכאורה, בהם נעשה שימוש על ידי חוליית המחסלים של מבחוח, היו גם ארבעה דרכונים אוסטרליים מזוייפים. באוטרליה דיווחו כי כבר לפני כשבוע הגיעה לישראל משלחת קציני משטרה, על מנת לחקור את פרשיית החיסול ולזמן לחקירה את המעורבים לכאורה בנושא.

שחזור מבחוח - שלב אחר שלב

לפני כשלושה שבועות הודיעה בריטניה כי בכוונתה לגרש את האחראי על שירותי המודיעין בשגרירות ישראל בלונדון, לאחר שהגיעה למסקנה לפיה אנשי המוסד עשו שימוש בדרכונים בריטיים מזוייפים בחיסול. עם זאת, הודיעה בריטניה כי תאפשר לאחראי חדש מישראל להגיע לשגרירות בבריטניה, ולאייש את תפקידו של הבכיר המגורש.

אמש שידרה רשת "אל-ערביה" תכנית מיוחדת, ששחזרה את חיסולו של מבחוח, שלב אחר שלב במלון "רוטאנה" בדובאי. כתבת התכנית הגיעה למלון עצמו, סיירה במסדרונותיו ואף בחדר בו מצא מבחוח את מותו, ושיחזרה את החיסול, המיוחס על פי דיווחים זרים, לחוליית אנשי מוסד מישראל.