תיעוד: ירי כבד שהביא למותם של עיתונאים בעירק

סרטון שדלף לאינטרנט שופך אור על נסיבות מותם של שני עובדי סוכנות הידיעות "רויטרס" בשנת 2007 בעירק. בווידאו ניתן לראות כי מסוק של צבא ארה"ב ירה בשניים למרות שנשאו ציוד צילום ולא אפשר את פינויים. התמונות קשות לצפייה

תיעוד וידאו שפורסם היום בארצות הברית חושף את האמת מאחורי מותם של שני צלמי עיתונות בשנת 2007 בעירק. התמונות שמעוררות סערה ברחבי העולם מראות כיצד הותקפו השניים, שהיו מוקפים בבני אדם נוספים, על ידי מסוק של צבא ארה"ב.

האתר WikiLeaks הוא זה שחשף לראשונה את קטע הוידאו המסווג של הצבא האמריקני, וציין כי בעזרתו ניתן לראות בבירור את הירי שהרג את צלם סוכנות הידיעות "רויטרס" ואת הנהג שלו. בנוסף מתועדת התקיפה של אלו שניסו לחלצם ולפנותם לבית החולים.

גורמים בצבא ארה"ב מסרו בתגובה לתמונות הקשות כי הצוות במסוק קיבל אישור לירות על הרכב המסחרי שניסה לפנות את הצלמים הפצועים, לאחר שעלה החשד כי דרכו יבריחו מורדים שנפגעו. חקירה שנערכה על ידי הצבא קבעה טעות בזיהוי הביאה לירי, לאחר שיושבי המסוק חשבו כי ציוד הצילום שבידי הצלמים הוא כלי נשק.

באירוע הירי הקשה נהרגו בין 12 ל-15 בני אדם, ולמרות ההתקפות השונות כלפי צבא ארה"ב, נמסר בתגובה: "צר לנו על אובדן חיי האדם, אך האירוע נחקר ונבדק בעבר ולא היה כל ניסיון לטייח היבטים מהסיפור".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק