ליברמן: ישראל מצטיירת כחלשה - להפסיק לעשות מחוות

אחרי הגינויים האחרונים של ישראל בעולם, גם שכנתנו ממזרח מייחסת התבטאויות קשות כלפי המדיניות הישראלית והשלכותיה. עבדאללה מלך ירדן טוען היום שיחסי ישראל ירדן הגיעו לשפל הנמוך ביותר מאז חתימת הסכם השלום בשנת 1994. שר החוץ הגיב לדברים ואמר: לא נהסס לומר לא גם לידידים קרובים

שר החוץ אביגדור ליברמן הגיב לדברים שאמר הלילה עבדאללה מלך ירדן ואמר כי "ישראל מצטיירת באזור כחלשה ולכן אסור להמשיך במחוות. לא נהסס לומר לא גם לידידים קרובים ולא נורא אם יהיו לחצים של ירדן ושל אחרים".

לדברי ליברמן, ישראל עשתה די מחוות ועכשיו הגיע תורם של אחרים לוותר. "ישראל לא תקפיא את הבניה בירושלים ליהודים ולערבים. איננו יכולים להיכנע ללחצים ואין מדינה שתסכים להגביל את הבניה בבירתה. אם נוותר יעבור הסכסוך לתחומי ישראל וכשתוכרז מדינה פלסטינית ידרשו ערביי ישראל להכריז עליה מדינה דו לאומית".

"מצבה של ישראל גרוע מצפון קוריאה"

המלך עבדאללה הזהיר הלילה מפני שפל חמור ביחסי ישראל-ירדן: בין שלל המדינות שמפרסמות גינויים למדיניות הישראלית, גם עבדאללה מלך ירדן מצהיר שהיחסים של ירדן עם ישראל, הגיעו לשפל מאז חתימת הסכם השלום בשנת 1994.

המלך של שכנתנו ממזרח אומר את הדברים בראיון שהתפרסם היום בעיתון הוול סטריט ג'ורנל ערב ביקורו בוושינגטון. לדבריו, התנהגות הממשלה הישראלית בשנה האחרונה גרמה לו להטיל ספק רב בסיכויים להגיע להסכם שלום בין ישראל לפלסטינים, כפי שנחתם עם מדינתו לפני 16 שנים.

בנוסף להערכה לגבי היחסים עם ירדן, החמיר המלך והוסיף כי מצבה הבינלאומי של ישראל גרוע בעיניו מזה של צפון קוריאה. במהלך ביקורו בוושינגטון צפוי עבדאללה ללחוץ על הממשל האמריקני להפעיל לחץ ישראל בכל הקשור למשא ומתן עם הפלסטינים.

דבריו של המלך הירדני מצטרפים לדברי נשיא טורקיה רג'יב טייפ ארדואן אתמול לפיהם טורקיה לא יכולה להישאר אדישה לבעיות שמהן סובל העולם המוסלמי, והוסיף כי ארצו לא תוכל להשקיף באדישות על רצח ילדים בעזה. המהלומה המילולית הזו זכתה לתגובה מצד ישראל. בהודעה שפרסם אמש משרד החוץ הישראלי נאמר כי ראש ממשלת טורקיה מנסה להשתלב בעולם המוסלמי על גבה של ישראל.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק