הקהל המוסלמי הצביע נגד האיסלאם

מכוסה מכף רגל ועד ראש בבורקה השחורה, המשוררת המוסלמית התייצבה מול המצלמות באבו-דאבי וביקרה בחריפות את אנשי הדת המוסלמים. בתחרות דומה ל"כוכב נולד", היא עלתה לגמר, אחרי שזכתה לתשואות רבות וגיבוי מן הצופים. כשחזרה לביתה התחילה המשוררת הסעודית לקבל איומים על חייה

המשוררת חיסא הילאל, בת 42 מערב הסעודית עשתה את הבלתי אפשרי והופיעה השבוע בתוכנית טלוויזיה באבו-דאבי בשיר שכתבה, בו היא מותחת ביקורת קשה על אנשי דת מוסלמים.
"הם ברברים, השנאה המטורפת מעוורת אותם. אנשים כוחניים, כעסנים אכזריים". היא דקלמה בגמר תחרות "משורר המיליון" המתקיימת בימים אלו בנסיכות אבו-דאבי שבמפרץ הפרסי.

המשתתפים בתוכנית הפופולארית שמשודרת ברוב מדינו ערב, מתחרים ביניהם על כתיבת השיר המוצלח ביותר. הזוכה צפוי לקבל מיליון דירהם - כמיליון שקלים. השיר של הילאל מתאר את היחס המשפיל של האיסלאם כלפי נשים ומותח ביקורת חריפה גם על אנשי הדת המוסלמים: "אין להם שמץ של היסוס להוציא פסק דין מוות על נשים", כותבת הילאל.

מיד לאחר שהציגה את השיר שלה, זכתה המשוררת לתשואות מצד הקהל וכן משלושת השופטים. גם מהצופים בבית הילאל קיבלה תמיכה עצומה באלפי מסרונים. עם זאת, אחרי ששבה לביתה מההופעה המוצלחת באולפן, החלה הילאל לקבל שיחות טלפון מאיימות על חייה. אנשי דת מוסלמים מכל רחבי העולם גינו את השיר ואת המסרים שמאחוריו.