נסראללה מאשר: פעילי חיזבאללה זומנו לחקירה בפרשת רצח חרירי

בראיון בלעדי שהעניק לרשת הטלוויזיה של חיזבאללה, אישר לראשונה מזכ"ל הארגון כי פעילים ואף בכירים זומנו לחקירה בפרשת חיסולו של ראש ממשלת לבנון לשעבר, רפיק אל-חרירי. עם זאת, הדגיש: הם לא חשודים, הם זומנו לתת עדות

"בשבועות האחרונים פנה התובע הכללי של ועדת החקירה של חיסולו של רפיק אל-חרירי וביקש לחקור גורמים הקשורים לחיזבאללה", כך אומר הערב מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה בראיון בלעדי ומיוחד לערוץ הטלוויזיה של חיזבאללה, "אל-מנאר". בראיון התייחס נסראללה לראשונה ובהרחבה לפרשת חיסולו של חרירי, לפרסומים בכלי התקשורת שקשרו את בכירי הארגון לחיסול ולחקירתו.

עם זאת, טען מזכ"ל חיזבאללה כי בשלב זה לא קיימות ראיות, חשדות או אישומים כלפי אנשי הארגון. "כל מי שהוזמן לחקירה הוא בגדר עד בלבד, ולא חשוד או אשם", הדגיש נסראללה והוסיף: "אין לנו כל אינפורמציה אם יזומנו פעילים נוספים בארגון לחקירה בעתיד. כלי התקשורת אומרים שכן - אך אנחנו לא קיבלנו לכך שום אימות".

מאשים את ישראל וארצות הברית

נסראללה פנה גם לחוקרים בוועדת החקירה, וביקש לשמור על הגינות ויושר בחקירה. "אנו מבקשים לשמור בסוד את שמות האנשים שהוזמנו לחקירה", אמר. "אל תפרסמו, נקטו בהגינות. בשלב זה עדיף ששמות הנחקרים ומהות החקירה יישמרו בסתר".

מזכ"ל חיזבאללה חשף גם כי אין זו הפעם הראשונה בה נקראים אנשי הארגון לחקירה. "כבר ב-2005, וגם ב-2009 נקראו כמה פעילים לחקירה", אמר וטען לאורך דבריו כי בישראל ובארצות הברית מנסים להאשים את חיזבאללה וסוריה בעמידה מאחורי החיסול.

הוא האשים גם כמה מכלי התקשורת ברחבי העולם, שפרסמו לדבריו שקרים - הקושרים את חיזבאללה לחיסול. על ישראל עצמה והקשר שלה לחיסול, אמר נסראללה: "אין לי הוכחות כי היא חיסלה את חרירי, ולכן איני מאשים אותה. אך מי ששולל מראש את האפשרות כי היא זו שחיסלה אותו - מעליב את חרירי המנוח".