חשש: ישראלי נחטף ע"י טרוריסטים באלג'יריה

עיתון ערבי דיווח היום כי ישראלי ששהה באלג'יריה נחטף על ידי ארגון אחת השלוחות של אל קאעידה בצפון אפריקה, שעומדת מאחורי פיגועי טרור רבים. משרד החוץ הכחיש את הדיווח

טרוריסטים של אל קאעידה באזור המגרב. ארכיון (חדשות 2)

עיתון ערבי דיווח היום כי ישראלי ששהה באלג'יריה נחטף על ידי ארגון אחת השלוחות של אל קאעידה בצפון אפריקה, שעומדת מאחורי פיגועי טרור רבים. משרד החוץ הכחיש את הדיווח על החטיפה. משרד בקול ישראל פורסם כי משרד החוץ בודק דיווח על ישראלי אחר שטייל במדינות האזור ויצר קשר עם משפחתו לאחר שאבד עמו הקשר, ובכך גרם לבלבול וחשש לחטיפה. 

קודם לכן דווח על חשש שהאזרח הישראלי שנעדר באלג'יריה מתחילת השבוע נחטף על ידי ארגון טרור מוסלמי. עיתון "א-שרק אל אווסט" היוצא בלונדון, דיווח הבוקר כי "ייתכן שארגון אל-קאעידה בארצות המגרב האיסלמי, הוא זה שעומד מאחורי היעלמותו של הישראלי". האזרח הנעדר, נושא ככל הנראה עליו שני דרכונים - ישראלי וספרדי. הארגון הנחשד בחטיפתו מוכר כאירגון קיצוני שעמד מאחורי מספר פיגועי תופת קשים שאירעו באלג'יריה בשנים האחרונות.

מקורות במדינה אמרו לעיתון כי ייתכן שגורמים הסוחרים עם אל-קאעידה קנו את האזרח הישראלי מאלו שביצעו את החטיפה. הם הוסיפו כי החקירה בנושא מתנהלת כרגע, אך לא התברר אם היו לנעדר שני דרכונים נפרדים או דרכון אחד מזויף, ומה בדיוק הביא אותו למדינה. בנוסף הם בודקים כיצד הצליח הישראלי לעבור את הגבול.

לאחר הדיווח הזה הופיע פרסום לפיו הישראלי הנעדר יצר קשר עם משפחתו, אולם גורמים במשרד החוץ הכחישו את הדיווח.

המטה לביטחון לאומי הזהיר מחטיפת ישראלים

המקורות העריכו, שעצם העובדה שהארגון אינו חושף את זהותו של האדם אותו הם מחזיקים כבר מספר ימים בשבי, מוכיח שהם מעוניינים לשמור בסוד את מקום המסתור. בשלוש השנים האחרונות נחטפו 12 בני אדם בעלי דרכונים מערביים ע"י ארגון אל-קאעידה. הארגון באפריקה עדיין מחזיק בשבי שני אזרחים ספרדיים ושני אזרחים איטלקיים.

האזור בו נעלם הישראלי הוא מחוז חאסי מסעוד המרוחק 800 ק"מ מהבירה אלג'יר. זהו מקום עשיר בנפט ומתגוררים בו אזרחים מערביים רבים שעובדים בעסקי הנפט. המטה לביטחון לאומי פרסם כבר לפני מספר חודשים כי קיים איום קונקרטי וגבוה לביצוע פעולות חטיפה במדינות ה"סהל" בצפון אפריקה. משרד החוץ הישראלי סירב להגיב לפרסום.

אמש בקלטת שמע חדשה איים מנהיג ארגון אל קאעידה אובמה בן-לאדן כי אם יוצא להורג מתכנן פיגועי ה-11 בספטמבר חאלד שייח מוחמד, שמשפטו מתנהל בימים אלו בארה"ב - יוצאו להורג כל השבויים האמריקנים שייפלו לידי ארגונו ברחבי העולם.