בן לאדן מאיים: "נוציא שבויים אמריקניים להורג"

בקלטת שמע חדשה, שנייה במספר בתוך חודשיים, מאיים מנהיג אל-קעידה על ארצות הברית, שלא להוציא להורג את מתכנן פיגועי ה-11 בספטמבר, העומד לדין בימים אלה. "נוציא להורג את שבוייכם שאצלנו", אמר וקרא לאמריקנים גם להפסיק התמיכה בישראל

ממשיך לאיים: מנהיג אל-קעידה, אוסמה בן לאדן תוקף היום את נשיא ארצות הברית ברק אובמה וקורא לבית הלבן שלא להוציא להורג את מתכנן פיגועי ה-11 בספטמבר, חאלד שייח מוחמד. בקלטת שמע חדשה, איים בן לאדן: אם הוא יוצא להורג, כל שבוי אמריקני בידי אל-קעידה יומת אף הוא.

"הבית הלבן הכריז כי בכוונתו להוציא להורג את חאלד שייח מוחמד", פתח מוחמד את דבריו בקלטת. "ביום שארצות הברית תקבל את ההחלטה הזו, ראו זאת כקבלת החלטה להוציא להורג את שבוייכם - שאצלנו", איים.

מאיים גם על ישראל

בן לאדן פרסם את הקלטת, בעקבות פתיחת משפטו של מתכנן הפיגועים הרצחניים במרכז הסחר העולמי, בהם נהרגו יותר מ-3,000 בני אדם - ואשר נחשבים עד היום כפיגוע הטרור הגדול בכל הזמנים. באל-קעידה חוששים כי מתכנניהם, שנלכד במהלך המצוד הנרחב אחריו, יידון למוות.

מנהיג אל-קעידה, לא שכח גם את ישראל בקלטת, ואיים על ארצות הברית: "הבית הלבן עשק ועודנו עושק אותנו, במיוחד בכל הקשור לתמיכה בישראלים בכיבוש אדמתנו פלסטין", אמר.

מדובר בקלטת השמע השנייה בתוך חודשיים שמוציא בן לאדן. בקלטת הקודמת נטל בן לאדן אחריות לניסיון הפיגוע במטוס "דלתא" בערב חג המולד. גם אז איים בן לאדן על האמריקנים: "נרדוף אתכם באשר תהיו".