כך מבריחים רכב שלם במנהרה לעזה

סרטון שהועלה ליו-טיוב חושף את דרך הפעולה של מבריחי המכוניות במנהרות ההברחה מרפיח לעזה. כלי הרכב, רובם משנות הייצור 2009-2010, מוכנסים לרצועה ממצרים, מועברים למגרש מכוניות ומשם נמכרים לבעלי האמצעים. ייבוא אישי בסגנון פלסטיני: כך זה נראה

במנהרות המחברות בין רצועת עזה לרפיח נוהגים להבריח, מתברר, לא רק אמצעי לחימה. בחודש אוקטובר האחרון דיווחנו כי בחודשים האחרונים החלו להבריח במנהרות גם מכוניות, ובתיעוד חדש שעלה לרשת ניתן לראות בדיוק איך מכניסים טויוטה שלמה - לתוך הרצועה.

בסרטון שהועלה ליו-טיוב ניתן לראות בדיוק כיצד עובד תהליך ההברחה. גרר פלסטיני סוחב את המכונית בתוך המנהרה בזהירות רבה כדי שלא תישרט, עד שהיא יוצאת בפתחה הפלסטיני. אז מסיעים המבריחים את המכונית למגרש מכוניות ובהמשך מוכרים אותה לבעלי האמצעים.

חלק מאותם כלי רכב שמוברחים לרצועה במנהרות מיוחדות ממצרים הם מודלים חדשים מהשנים 2009-2010. למרות שהמצרים מנסים להילחם בתופעה ומפוצצים את אותן המנהרות, המבריחים עדיין מצליחים במלאכתם. הברחות המכוניות מתבצעת על רקע איסור הכנסת סחורות מסוימות לרצועה ומתוך רצון להוזיל מחירים ולנצל את המצור על הרצועה.

אפיק השקעה חדש

מאז תום מבצע "עופרת יצוקה", במהלכו נפגעה קשות תשתית המנהרות ברצועה, פנו המבריחים להשקעה מחודשת בתשתית, במטרה לשקמה מהר ככל שניתן. המטרה הפעם הייתה שונה: להרחיבה, תוך שמירה מירבית על סודיות, כך שכמויות סחורה רבות יותר תוכלנה לעבור בה.

המשבר הכלכלי העמוק בשל המצור הפך את התעשייה במנהרות לעסק רווחי, ואף למקור השקעה של ממש. עשרות אלפים מתושבי הרצועה משקיעים כספים רבים בפיתוח תשתית המנהרות, ומקבלים גם רווחים מהמבריחים עצמם.

בעקבות מבצע "עופרת יצוקה" הפסידו המשקיעים העזתיים כספים רבים, ונאלצו להוציא סכומי עתק לשיפוץ המנהרות. המבריחים עצמם, לעומת זאת, חיפשו דרכים מקוריות לנסות ולהגדיל רווחים. אם יצליחו להכניס רכב שלם לתוך מנהרה ולהוציאו בקצה השני השלה - יוכלו לשדרג באופן ניכר את ההכנסות.

מפרקים במצרים ומרכיבים בעזה

הרעיון להבריח מכוניות נבע גם מהעובדה שמחירי כלי הרכב ברצועה זינקו בעקבות המצור. "עם זאת, יש לא מעט חסרונות בהברחת מכונית לרצועה", הודה אחד המבריחים. "לוקח ארבעה שבועות להביא אותה לעזה, וצריך לפרק אותו לארבעה חלקים גדולים עוד בשטחי מצרים".

לדבריו, רק לאחר שכל חלקיו מוברחים לעזה, הוא מורכב פעם נוספת ברצועה. "החלקים נלקחים למעבדות מכניות, רובן פרוסות ברפיח רבתי, ושם הם מורכבים מחדש", מספר המבריח.

"התהליך הזה לעיתים דורש את הבאתם של אלו שפירקו את הרכב במצרים, גם כן דרך המנהרות, כדי להסביר ולסייע בהרכבתם מחדש של הרכבים". העניין הזה מהווה בעיה נוספת - שכן הבאתם של המפרקים המצריים דורשת תמורה כספית נוספת, שנלקחת מרווחי ההברחה.