עירק טוענת: המוסד גנב ספרי קודש ממוזיאון בבגדד

במדינות ערב אוהבים להאשים את המוסד בפרשיות אפלות מסוגים שונים, אבל הפעם מדובר בהאשמה יוצאת דופן במיוחד. משרד התיירות העירקי מאשים את המוסד בהברחת ספרי קודש מהמוזיאון היהודי בבגדד - לישראל. "פנינו לישראל מספר פעמים", אמרו העירקים, "והיא סירבה להחזיר את הספרים"

אם לא הספיקו ההאשמות הכבדות נגד פעילות המוסד בדובאי, היום ייאלצו מאיר דגן ואנשיו להתמודד עם פרשה יוצאת דופן במיוחד, ובמרכזה - ספרי קודש יהודיים עתיקים.

בעירק מאשימים את ישראל כי רכשה בסתר ספרי קודש מהמוזיאון היהודי בבגדד, והבריחה אותם לירושלים מבלי שהרשויות העירקיות שמו לכך לב. "אינני שולל את האפשרות שהמוסד מעורב בפעילות הזו", טען היום דובר משרד התיירות העירקי עבד א-זהרה אל-טאלקאני בראיון לעיתון "אל-חייאת" הלונדוני.

לדבריו, פנתה עירק מספר פעמים לישראל באמצעות ארגונים שונים של האו"ם, בדרישה להשיב לה את אותם הספרים, אולם היא סירבה. לטענת העירקים, יותר מ-300 ספרי קודש הוברחו מעירק לישראל, והועברו למרכז מורשת יהדות בבל באור יהודה, אותו מנהל מרדכי בן פורת.

בעירק, העסוקה בימים אלה בבחירות במדינה ובחשש מזיופים בהן, הצהירו כבר בעבר כי המורשת העצומה שנשמרה לאורך השנים בערים הגדולות נפגעה קשות בעקבות הכיבוש האמריקני. אתרי מורשת ואוספים רבים נפגעו ונעלמו, ובעירק מנסים לשקם בתקופה האחרונה את ההרס ההיסטורי שנגרם למדינה.

הצטרפו לערוץ החדשות: כל יום החל מ-9 בבוקר בשידור חי

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק