ברמאללה לא - בעזה כן: כיכר על שמה של המחבלת דלאל מוגרבי

אחרי שאבו מאזן החליט בשבוע שעבר לא לחנוך בסופו של דבר כיכר על שם המחבלת מוגרבי מאוטובוס הדמים בכביש החוף, מיהרו בחמאס לזנק על המציאה: הארגון הודיע היום ששתי כיכרות תקבלנה שמות של מחבלות. "הן הטביעו את חותמן על ההיסטוריה הפלסטינית", הסביר שר התחבורה בממשלת החמאס

מתברר שמה שנאסר בגדה, מקבל גיבוי כפול ברצועה: ארגון החמאס החליט לחנוך שתי כיכרות בעזה על שמן של שתי מחבלות פלסטיניות: דלאל מוגרבי, שפיקדה על חוליית המחבלים שביצעו את הפיגוע באוטובוס הדמים בכביש החוף בשנת 1978, ורים א-ריאשי, מחבלת מתאבדת שפוצצה עצמה בשנת 2004 במחסום ארז וגרמה למותם של ארבעה בני אדם.

"ההחלטה נידונה ואושרה אתמול בממשלת עזה", הדגיש היום אוסמה עיסאווי, שר התחבורה בממשלת חמאס. לדבריו, ההחלטה בחמאס נפלה לאחר שבגדה המערבית החליטו בסופו של דבר שלא לקרוא לכיכר בעיר רמאללה על שמה של המחבלת מוגרבי.

הלחץ של ביידן עשה את שלו

בשבוע שעבר העבירה ישראל מסר לסגן הנשיא האמריקני ביידן, במהלך ביקורו בארץ וברשות הפלסטינית, לפיו אין בכוונתה לעבור לסדר היום על החלטת הפלסטינים לחנוך את הכיכר. תאריך החנוכה נקבע ל-11 במרס, יום השנה ה-32 לטבח באוטובוס הדמים.

לחצו של ביידן עזר, וברשות הפלסטינית החליטו שלא לקרוא לכיכר ברמאללה על שמה של המחבלת. היום, כאמור, הודיעו בחמאס כי הם דווקא אימצו את ההחלטה. "הן הטביעו את חותמן על ההיסטוריה הפלסטינית", אמר עיסאווי היום.

בגדה המערבית כאמור דחו את הקמת הכיכר על שמה של מוגרבי, אבל מסתפקים בבית ספר לבנות בחברון, על שמה של המחבלת.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק