הקץ לשמועות: מובארק מחלים מהניתוח

המצרים לחוצים כבר שבוע סביב מצבו הבריאותי של הנשיא, חוסני מובארק, לאחר שהוטס לניתוח בגרמניה. היום הם נושמים לרווחה כשהם רואים תמונות ראשונות של מובארק מתאושש ומתלוצץ עם רופאיו

סוף לשמועות לגבי הידרדרות מצבו הבריאותי של מובארק: הטלוויזיה המצרית שידרה אחר הצהריים צילומים ראשונים של הנשיא , לאחר הניתוח שעבר בבבית החולים היידלסברג שבגרמניה. הנשיא בן ה-82 מתאושש במהירות ובכוונתו לחזור בקרוב הביתה - וגם לכס הנשיאות.

לפני כשבוע הוטס מובארק לגרמניה, שם עבר ניתוח לכריתת כיס המרה. אולם, לא באמת ברור האם הוא לא סובל מבעיות בריאותיות חמורות יותר. בינתיים הורה מובארק מפורשות לבכירי הממשל המצרי לא לעזוב את מצרים, עד שיחזור למדינה.

הבורסה במצרים ספגה ירידות חדות

בימים האחרונים נפוצו שמועות בדבר מצבו הבריאותי, ומצרים כולה נכנסה למתח. אמש ירדה הבורסה במדינה ב5חמישה אחוזים. לכן, חשו המצרים כי צריך להפריך את השמועות והיום מתפרסמות התמונות שמוכיחות כי הוא נמצא בקו הבריאות. הנשיא אמנם קצת ירד במשקל אך הוא נראהבמצב רוח מרומם, שותה קפה ומתלוצץ עם רופאיו.

גם הרופאים מעידים כי מצבו טוב וכי עדיין עובר סדרת בדיקות מעבדה לפיקוח. הם אינן מוסרים מתי הוא צפוי להשתחרר מבית החולים, ועדיין אין הודעה רשמית מול המצלמות.

אין זו הפעם הראשונה שנפוצות שמועות בדבר בריאותו של הנשיא המצרי. לפני כמה שנים, גברו השמועות בעקבות בעיות גב מהן סבל וטס לפריז לעבור ניתוח. גם אז שררה במדינתו אווירת מתח ועצבנות ששכחה רק כשחזר לשגרה.