עזה: על גברים נאסר לספר נשים

החמאס הופך את עזה למקום יותר קיצוני מבחינה דתית, חוק חדש שחוקק ברצועה אוסר על גברים לספר שיער נשים ואף לעבוד במכוני יופי לנשים כאשר מי שיעבור על החוק מסתכן במאסר. החוק החדש כנראה חוקק על מנת לישב את דעתם של ארגונים מוסלמים קיצוניים ברצועה

עונש מאסר לגבר שיספר אישה. אילוסטרציה (חדשות 2)

לא רק בירושלים חווים את מהות ההפרדה הדתית בין גברים לנשים. ברצועת עזה בה שולטת תנועת החמאס כבר כמעט שלוש שנים, שכידוע על דגלה מתנוססת אידיאולוגיה איסלמית דתית, חוקק חוק חדש האוסר על מעצבי שיער ממין זכר לטפל בראשיהן של נשות עזה ובכלל לעבוד במספרות נשים ובמכוני יופי, כאשר עונש המאסר תלוי מעל ראשו של מי שיעבור על החוק החדש.

באתר האינטרנט של משטרת החמאס פורסמה הצהרה בה נכתב כי "הרשויות הפלסטיניות (בעזה) החליטו לאסור על גברים לעבוד במכוני יופי לנשים בעקבות הוראתו של שר הפנים פתחי חמאד" . עוד נכתב בהצהרה כי "כל מי שייתפס כאשר הוא מפר את הוראה זו, ייאסר מיד וישפט" .

בשלוש שנים האחרונות כמה מכוני יופי ומספרות ברצועת עזה היוו מטרות להתקפות טרור שלטענת שלטונות החמאס, מקורן בקבוצות של פעילים איסלמים קיצונים אף יותר מחמאס, שחולקות אידיאולוגיות ורעיונות עם ארגוני טרור איסלמים קיצוניים כמו אל קעידה.

אוכלוסיות רבות נפגעות בגלל פעילי איסלם קיצוני

אותם ארגוני טרור איסלמים קיצוניים ברצועת, הואשמו בעבר גם בפיגועי טרור נגד בתי עסק כמו אינטרנט קפה ופגיעה ברכושם של בתי ספר נוצרים ברצועה.
המניע המרכזי שבעקבותיו פועלים ארגוני האיסלם הקיצוני בעזה נובע מיתוך הביקורת כלפי שלטון החמאס ומנהיגיו בטענה כי אף שהחמאס הוא תנועה איסלמית דתית השלטון לא מיישם את חוקי האיסלם הנוקשים שלדעתם צריך ליישם ולאכוף.

בעקבות פעולותיהם של הפעילים הקיצוניים נפגעו מאוד חלק מהאוכלוסיות של רצועת עזה, כמו למשל הקהילה הנוצרית ברצועה שמנתה 4,500 בני אדם אך מאז שעלה חמאס לשלטון האוכלוסייה הולכת ומדלדלת מכיוון שחבריה מהגרים מרצועה בעקבות הפגיעה בה מידי שלטונות החמאס וגופים איסלמים קיצוניים אחרים.