לכבוד פורים? גם נסראללה התחפש

בחג הזה הוא אכל חומוס ולא אוזני המן, אך לפחות בתחום התחפושת - חסן נסראללה לא איכזב. מזכ"ל חיזבאללה שיצא לפגוש את ראשי ציר הרשע בדמשק, בפעם הראשונה מאז מלחמת לבנון ה-2, לבש תחפושת שלא תמשוך תשומת לב מיוחדת. גם בפמלייתו התחפשו - מחשש ממטוסי צה"ל

סביר להניח שזה לא בגלל חג הפורים, אך בתזמון יוצא דופן, גם נסראללה החליט להתחפש בסוף השבוע - מסיבות אחרות לחלוטין: מזכ"ל חיזבאללה עטה על עצמו תחפושת על מנת שישראל לא תאתר את שיירת השרד שלו בדרכה לדמשק, שם נועד עם ראשי ציר הרשע - נשיא סוריה בשאר אסד ועמיתו האירני מחמוד אחמדינג'אד.

הייתה זו לפעם הראשונה בה הגיע נסראללה לדמשק בארבע השנים האחרונות. מאז מלחמת לבנון השנייה ממעט מזכ"ל חיזבאללה לצאת ממקום המסתור שלו בפאתי ביירות, מקום עליו יודע מספר מאוד מצומצם של בכירים בארגון. ל"פסגת הרשע" בדמשק הוא הגיע יחד עם פמלייתו, עליה נמנים בכירי חיזבאללה מחמד יזבק האחראי על אזור הדרום, איברהים אמין סייד וחוסיין חליל, הנחשב לאחד מעוזריו הבכירים.

בכלי התקשורת הערביים דווח כבר בראשית השבוע על האפשרות כי נסראללה ינצל את הגעתו של נשיא אירן לסוריה על מנת לעזוב את מקום המסתור ולהצטרף לפסגה. פרשנים רבים סברו כי נסראללה לא יעשה זאת, מטעמים ביטחוניים. ואולם" מזכ"ל חיזבאללה החליט בכל זאת לצאת לדמשק, אולם מחשש שהעיתוי ידלוף לישראל, הוחלט להקדים את היציאה לסוריה ביומיים.

"היו הזדמנויות לחיסול נסראללה"

נסראללה ואנשיו עטו תחפושות מיוחדות שלא יעוררו תשומת לב, ויצאו בשיירה מיוחדת לעבר הגבול עם סוריה. הם הגיעו לדמשק ביום שלישי, ומשם הועברו באמצעות רכב של מנגנוני המודיעין הסוריים היישר לארמון הנשיאות של אסד, מקום המבטחים.

בעיתון "ידיעות אחרונות" מצוטט הבוקר גורם ביטחוני בישראל, שטוען כי בעבר היו לישראל הזדמנויות לפגוע בנסראללה. "היו בהחלט הזדמנויות שיכלנו לנצל, אבל העדפנו, מסיבותינו, לא לעשות זאת", הוא אמר לעיתון.