אחמדינג'אד בסוריה: "נוביל למזרח תיכון חדש בלי ציונים"

נשיא אירן התקבל היום בטקס רב רושם בדמשק והצהיר על חזית משותפת נגד ישראל. "מדינות ערב יובילו למזרח תיכון חדש - בלי ציונים", אמר אחמדינג'אד בתום הפגישה עם אסד, שאמר מצדו: "אנו מוכנים לתוקפנות בכל רגע"

נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד התקבל היום בטקס צבאי רב רושם ובזרועות פתוחות בבירת סוריה על ידי הנשיא בשאר אסד - ובאופן לא מפתיע, שב לאיים על ישראל.

במסיבת עיתונאים שערכו שני המנהיגים בתום פגישה בארבע עיניים, אמר הנשיא האירני כי "מדינות ערב יובילו למזרח תיכון חדש - בלי ציונים ובלי קולוניאליסטים". אחמדינג'אד הוסיף כי "הציונים הגיעו לדרך ללא מוצא. היישות הציונית עתידה להיעלם".

אסד מצידו אמר בתום הפגישה כי "אנחנו נמצאים כל הזמן מול יישות שעלולה להיות תוקפנית", והוסיף: "אנו מוכנים לתוקפנות מצד ישראל בכל רגע, בכל תירוץ".

ביקורו של אחמדינג'אד מגיע על רקע מאמצי ארה"ב לשבור את הברית בין סוריה לאירן, שקיימת כבר 30 שנה. "אם המשטר הציוני רוצה לחזור על הטעויות שלו, זה יכונן את הקץ וההשמדה של עצמו", אמר אחמדינג'אד ואיים כי אירן תעמוד יחד עם סוריה, עירק ולבנון במלחמה נגד ישראל.

על פי דיווחים שונים בכלי התקשורת הערביים, קיימת אפשרות שבמהלך הביקור של נשיא אירן בדמשק בסוף השבוע, תיערך "ועידה סודית" משולשת בין אסד, אחמדינג'אד וחסן נסראללה. בחיזבאללה סירבו להתייחס לדיווחים, ועדיין לא ברור כיצד ואם בכלל יצליח נסראללה להגיע לדמשק.