דאע"ש כבש מחנה פליטים פלסטיני בסוריה

בכירי אש"ף בסוריה מדווחים כי ארגון המדינה האסלאמית פתח הבוקר במתקפה על מחנה הפליטים בדרום דמשק והצליח להשתלט על מרביתו. על פי דיווחים שונים, במקום מתנהלים עדיין קרבות עזים בין לוחמי דאע"ש לבין הארגונים הפלסטינים. בתוך כך הודיעה ירדן על סגירה זמנית של מעבר הגבול המרכזי שלה עם סוריה

מחנה הפליטים ירמוכ (רויטרס)

הישג לאנשי המדינה האסלאמית בלב סוריה: לוחמי דאע"ש הצליחו להשתלט היום (רביעי) על מרבית שטחו של מחנה הפליטים הפלסטיני ירמוכ בדרום הבירה דמשק - כך מדווחת סוכנות הידיעות הצרפתית AFP מפי גורמים פלסטינים בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הבוקר פתחו אנשי דאע"ש במתקפה על המחנה וכבשו את מרבית שטחו", אמר אנוואר עבד אל-האדי, בכיר אש"ף בסוריה. עדי ראייה במחנה הפליטים מספרים כי בתוך המחנה נמשכים קרבות עזים בין אנשי דאע"ש לבין ארגונים פלסטינים שונים - כל הצדדים מתנגדים למשטר אסד.

מחסור חמור במזון ומים (רויטרס)

לפני פרוץ מלחמת האזרחים בסוריה התגוררו כ-160 אלף בני אדם בירמוכ, אך תוך זמן קצר הפך מחנה הפליטים לאחד ממוקדי הלחימה העזים באזור דמשק. במשך יותר שנה הטיל הצבא הסורי מצור על מחנה הפליטים, שהוביל למחסור חמור במזון, מים ותרופות. בעקבות המצב במקום נמלטו מרבית התושבים וההערכה היא כי רק כ-18 אלף בני אדם נותרו שם.

בתוך כך הודיעה היום ירדן על סגירת מעבר הגבול המרכזי בינה לבין סוריה בעקבות הלחימה באזור. "הגבול נסגר לתנועה באופן זמני כצעד מנע בתגובה לאלימות בצד השני", אמר שר הפנים הירדני. מדובר במעבר גבול מרכזי ששימש לפני מלחמת האזרחים ציר מרכזי להעברת סחורות מטורקיה עד למדינות המפרץ.