דיווח: נלכד המפקד הצבאי של טליבאן

הניו-יורק טיימס מדווח כי מולה ברדר נעצר בפשיטה סודית בקראצ'י שבפקיסטן. זהו האיש הבכיר ביותר בטליבאן שנתפס מאז תחילת המלחמה בטרור. הטליבאן מכחיש את תפיסתו

המפקד הצבאי הבכיר של ארגון הטליבאן, מולה עבד אל-ראני ברדר, נלכד בעיר קראצ'י שבפקיסטן בפשיטה סודית שערכו סוכנות הביון הצבאית של פקיסטן ואנשי סוכנות הביון של ארה"ב - כך מדווח הבוקר העיתון האמריקני "ניו-יורק טיימס". הטליבאן מצדו מכחיש את המעצר.

בראיון לעיתון אמרו גורמים רשמיים בממשל האמריקני כי מולה ברדר הוא הדמות הבכירה ביותר בטליבאן שנלכדה מאז תחילת המלחמה באפגניסטן בשנת 2001. על פי הדיווח, ברדר נעצר כבר לפני מספר ימים, הוא מוחזק בידי כוחות הביטחון של פקיסטן ונחקר על ידי המודיעין האמריקני והפקיסטני.

הטליבאן מכחיש: הוא לא נעצר

ברדר, אזרח אפגני, נחשב שני בטליבאן אחרי מנהיג הארגון, מולה מוחמד עומר. בינתיים, לא ברור אם ברדר משתף פעולה עם חוקריו, אולם לכידתו עשויה להוביל לתפיסת בכירים נוספים בטליבאן. גורמים רשמיים בארה"ב הביעו תקווה שברדר ימסור מידע על מקום הימצאו של מנהיג הארגון, מולה עומר.

הטליבאן מצדו הכחיש את הדיווחים על מעצרו של ברדר, וטען כי הוא נמצא באפגניסטן ומנהל נמרצות את פעילותו של הארגון.

במקביל, באפגניסטן נמשכת לחימת כוחות נאט"ו במעוזי הטליבאן ביומו הרביעי של מבצע "מושתארק" . אתמול נהרגו בטעות חמישה אזרחים מקומיים מאש מטוסי נאט"ו, זאת יממה לאחר תקרית דומה בה מצאו את מותם שניים עשר אזרחים נוספים. למרות זאת מפקדי הכוחות מדווחים על התקדמות מוצלחת של הכוחות ושיתוף פעולה מוצלח בין הכוחות האפגנים לבין כוחות נאט"ו.