הצצה למלון הפאר בו חוסל בכיר החמאס בדובאי

במלון היוקרתי הזה בדובאי, שנפתח לפני 4 חודשים בלבד, אין חדרים רגילים. יש רק סוויטות פאר. באחת מהסוויטות המפוארות הללו התארח ראש מערך הברחות הנשק של החמאס, מחמוד אל-מבחוח. אלא שאז הגיעו לחדרו - על פי פרסומים זרים - סוכני המוסד, שהתנקשו בחייו במקצועיות ובקור רוח. כך נראה מלון הפאר שהפך לזירת חיסול

שבוע אחרי - חוזרים לזירת החיסול: זהו מלון "בוסתאן רוטאנה" בדובאי, המקום שבו על פי דיווחים זרים ישראל סגרה חשבון ארוך עם ראש מערך הברחות הנשק של החמאס ובכיר הארגון, מחמוד אל-מבחוח. אלו הן תמונות מסרטון תדמית שהפיק המלון היוקרתי לפני ארבעה חודשים, עם פתיחתו לראשונה לקהל הרחב.

כיאה למלון מפואר במפרץ הפרסי, גם מלון "רוטאנה" פותח את שעריו רק למי שיכול להרשות לעצמו. כאן לא קיים חדר סטנדרטי, וחדרים בקומה הראשונה לא זולים יותר. בכל 275 החדרים שלו - כולם סוויטות מפוארות - תמצאו סלון, בר מפנק וגם טלוויזיית LCD גדולה. הארוחות מציעות מכל טוב, והנוף רק מזמין ליהנות ממנו.

המקום הזה עלה לכותרות בנסיבות לא נעימות, מהן מנסים בדובאי להתנער מהר ככל האפשר. עד היום לא אפשרו כוחות הביטחון המקומיים לשום צוות צילום לבקר במלון ולתעד את זירת החיסול, וחקירת האירוע נמשכת.

בדובאי בטוחים שמי שביצע את החיסול החזיק בדרכונים אותנטיים, ונמלט זמן קצר לאחריו. כך או כך, על מנת להגיע למלון הזה, להיכנס ללובי, לעלות לאחת הסוויטות המפוארות, להיכנס ולבצע פעולה אלימה - אין ספק שהייתה דרושה עבודת מודיעין יסודית במיוחד.

האם המחסל של מבחוח - הייתה מחסלת?

האם "אישה זרה" היא שהצליחה להפיל את מחמוד אל-מבחוח בפח ולסייע בחיסולו? על פי חשד החוקרים בדובאי, אל-מבחוח פתח את הדלת לאחר ששמע קול נשי בוקע מאחוריה, ובו זמן נכנסו המחסלים דרך החלון - כך דיווח השבוע העיתון "ידיעות אחרונות".

אל-מבחוח היה מאוד זהיר בטיוליו בעולם. הוא השתמש תמיד בזהות בדויה ודאג לחסום את הכניסה לחדריו במלון באמצעות רהיטים כבדים. עם זאת, ייתכן שהיה זה קול נשי שגרם לאל-מבחוח להתעלם מכל הסדרי האבטחה שסיגל לעצמו, לפתוח את הדלת וייתכן שאף בכך חשף את עצמו לחיסולו.

"הוא פתח מרצונו את דלת החדר, ככל הנראה לאחד מחברי צוות החיסול", אמר ראש צוות החקירה בדובאי, קולונל דאחי חלפאן. לדברי חלפאן, הממצאים שנמצאים כעת בידי צוות החקירה מעידים כי בצוות החיסול הייתה גם אישה זרה, שכמו כל שותפיה נכנסה לנסיכות באמצעות דרכון אירופי.

"מדובר בחבורת מחסלים מקצוענית, מנוסה ומיומנת מאוד"

גורמים בטחוניים בדובאי הבהירו אמש כי עדיין לא ברור האם אותה אישה היא עובדת המלון בו התאכסן אל-מבחוח - או שאולי מדובר בתיירת. כעת בודק צוות החקירה האם ייתכן שבזמן שאל-מבחוח פתח את הדלת ושוחח עם האישה - נכנסו המחסלים מהחלון. לטענת חלפאן, ייתכן שהבחירה באופן הסחה זה נועדה למנוע את הצורך להיכנס למלון באופן גלוי, דרך לובי הכניסה.

"אנחנו מחזיקים את שמות המעורבים בחיסול", הכריז חלפאן, "ויש לנו מסמכים וסימנים נוספים שעשויים לחשוף את זהותם. מדובר בחבורת מחסלים מקצוענית, מנוסה ומיומנת מאוד". משטרת דובאי זימנה כעת לחקירה את כל עובדי המלון, מרביתם בעלי אזרחויות זרות. חלפאן סירב לגלות אם ישנו חשד למעורבות של אחד מעובדי המלון בחיסול, אולם הבהיר כי "החוקרים ניהלו מעקב ארוך אחרי אל-מבחוח".

מת לאחר שהוזרק רעל לליבו

גם ב"טיימס" הלונדוני התפרסמו הנסיבות המדויקת בהן לכאורה חוסל בכיר החמאס. צוות החיסול שהרג את אל-מבחוח הזריק, כך לפי הדיווח, רעל לליבו - דבר שגרם לו להתקף לב מיידי. מייד לאחר מכן צילם הצוות את כל המסמכים שהיו ברשותו של אל-מבחוח והשאיר אותו בחדרו כשהוא תולה שלט "נא לא להפריע" על ידית הדלת. זמן קצר לאחר מכן מצא צוות המלון את בכיר חמאס כשהוא מת.

בתחילה אבחנו הרופאים כי אל-מבחוח בן ה-50 מת כתוצאה מהתקף לב, אך לאחר שבדיקות הדם שנערכו לו נשלחו למעבדה מיוחדת בפריז הראו הממצאים סימני של רעל בדמו. חמאס בתגובה האשים מייד את המוסד הישראלי ואת גורמי המודיעין הישראלים בחו"ל בחיסולו של הבכיר בארגון.

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?