סעודיה: בת 12 תישאר נשואה לבן דודה הקשיש

למרות התערבותם של ארגוני זכויות האדם, התנגדות האם וטענות על פיהן מדובר באונס - ילדה סעודית בת 12 תישאר נשואה לבן דודה בן ה-80. "אני מסכימה לנישואין האלה, אין לי התנגדות. אני עושה את זה מתוך כבוד לאבי ולרצונו", אמרה הילדה לבית המשפט, וביטלה את בקשת הגירושין שלה

מכה למתנגדי נישואי הילדים בסעודיה (AP)

אין גיל לאהבה? ילדה סעודית בת 12 בלבד, שנישאה לבן דודה בן ה-80 בעקבות החלטתה אביה, עמדה לאחרונה במרכזה של דילמה מתוקשרת במיוחד. לאחרונה החליטה הקטינה להסיר את בקשת הגירושין שהוגשה בעניינה. כנראה שפער הגילאים כבר אינו מהווה בעיה בשבילה.

סיפור הנישואין הלא שגרתי הזה החל כאשר אביה של הילדה ביקש לחתן אותה עם בן דודה הקשיש, תמורת יותר מ-22 אלף דולר. אמה של הנערה, שחיה בנפרד ממשפחתה, התנגדה למהלך וטענה כי בן הדוד נוהג לאנוס את בתה, ובצעד חסר תקדים היא עירבה בעניין ארגוני זכויות אדם הפועלים באזור.

אך השבוע בית המשפט בבורידה שבמחוז אל-קאסים קיבל את ביטול בקשתה של הילדה לגירושין. "אני מסכימה לנישואין האלה, אין לי התנגדות. אני עושה את זה מתוך כבוד לאבי ולרצונו", אמרה הילדה לעיתונות הסעודית. עורכי דינה של הצעירה, אמה ופעילי זכויות האדם הביעו זעם והלם מדבריה של הילדה אך לא יכלו לעשות דבר בנדון.

על פי החוק הסעודי, המבוסס על ספר החוקים המוסלמים - השריעה, אין דבר פסול בנישואי ילדים, אך למרות זאת פועלים בגבולות המדינה מספר גופים שמנסים למנוע שידוכים מסוג זה.

בחודש שעבר השיח' עבדאללה אל-מאני, חבר במועצת המשכילים של המדינה, חיזק את ארגוני זכויות האדם ואמר כי "נישואיו של מוחמד לילדה בת תשע לפני 14 מאות - לא יכולים להצדיק נישואי ילדים". גם בתו של המלך עבדאללה, הנסיכה עדאלה בינת עבדאללה, הביעה התנגדות נחרצת לתופעה.

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?