מצרים: סוכל פיגוע נגד ישראלים

נחשף תא טרור שתכנן לפגוע במטרות יהודיות, ישראליות ואמריקניות במצרים. העיתון "אל-מצר אל-יום" שדיווח על הפרשה חשף את שמותיהם של 20 חשודים במעורבות בפעילות הטרור. על פי הדיווח, החשודים תכננו לפגוע בקברו של הרב יוסף אבו חצירא בזמן הילולת היהודים במקום

תאי הטרור במצרים ממשיכים לנסות להרים את ראשם - גם לאחר חשיפתו של תא הטרור של חיזבאללה בשנה שעברה. היום מפרסמים כלי תקשורת מצריים, כי גורמי הביטחון המקומיים, בשיתוף עם התובע הכללי חשפו התארגנות טרור חדשה מבית, ששמה לעצמה למטרה לפגוע במטרות יהודיות, ישראליות ואמריקניות במצרים.

על פי הדיווח, החשודים תכננו לפגוע בין השאר בקברו של הרב יעקב אבו חצירא, הקבור במצרים, וזאת בזמן הגעתם של תיירים ישראלים ויהודים להילולה בקבר.

העיתון "אל-מצר אל-יום", שדיווח על הפרשה לראשונה, חשף את שמותיהם של כ-20 חשודים, וטען כי מדובר בארגון חדש המכונה "הזרם הקוטובי". השם הזה נגזר משמו של האינטלקטואל המצרי "סייד קוטוב", שהיה לאבי תנועת "האחים המוסלמים" במצרים לפני כ-80 שנה. כוחות הביטחון המצריים טוענים, כי חוליית הטרור שנעצרה בשבוע שעבר זוהתה עם האידיאולוגיה הקיצונית של "האחים המוסלמים".

אולם נראה כי לפרשה עלולות להיות השלכות מרחיקות לכת, היות וברשותם של חברי החולייה נמצאו עדויות המשייכות אותם לחמאס ברצועת עזה. "כמויות עצומות של אמצעי לחימה, רקטות קסאם פלסטיניות המיוצרות על ידי חמאס וראשי נפץ רבים נתפסו עם אנשי החולייה", דווח בעיתון המצרי. "מעולם לא נתפסו כמויות כה רבות של אמצעי לחימה, כפי שנתפסו לפני מספר שבועות".

על פי הדיווחים במצרים, חלק מחברי החולייה כבר הודו במיוחס להם, ומשתפים פעולה בחקירתם עם גורמי הביטחון. השאלה הגדולה העומדת על הפרק כעת היא, כיצד הפרשה הזו תשפיע על יחסי מצרים-חמאס, שנמצאים בתקופה האחרונה בשפל. זאת, על רקע חוסר רצונו של הארגון להפגין גמישות בעסקת שליט, המכשולים שמציבים ראשיו בשיחות הפיוס מול הפת"ח וכן אירועי הירי לעבר הפועלים המצרים המקימים בימים אלו את גדר הפלדה לאורך ציר פילדלפי.

במצרים מיהרו להזכיר היום, כי משפטם של חברי חוליית חיזבאללה שנלכדו בשנה שעברה בדרכם לבצע פיגועים נגד מטרות ישראליות ומצריות בסיני, עודו מתנהל בימים אלו.