אנסת באירן? צפה לעונש מוות בתלייה

2 אזרחים אירנים הוצאו להורג בתלייה לאחר שהורשעו בביצוע מעשה אונס. המעשה זכה לביקורת חריפה ממספר ארגוני זכויות אדם בעולם שטענו כי על המשטר האירני לבצע הערכה מחדש של שיטת הענישה במדינה. "הדבר נעשה כדי לשמש דוגמה לכל התוקפים", ציטטה סוכנות ידיעות אירנית בכיר במערכת המשפט במדינה

מוות לאנס בתלייה. אילוסטרציה (Shutterstock)

מה יעשה המשטר האירני לשני אזרחים שהורשעו באונס? התשובה ניתנה היום בבוקר סמוך לכלא "אבין" בטהרן לאחר ששני אנסים אירנים הוצאו להורג בתלייה - כך דיווחה סוכנות ידיעות אירנית.

מקרה האונס אירע בשנה שעברה, אך העונש הוטל על האזרחים האירנים רק לאחרונה. "השניים שהואשמו באונס נתלו בכלא כשחבלים כחולים נקשרו סביב צווארם", דווחה סוכנות "פארס", שציטטה את יו"ר בית המשפט בטהרן לענייני פשיעה. "הדבר נעשה כדי לשמש כדוגמה לכל התוקפים", נכתב בנוסף.

רצח, בעילה אסורה, אונס, שוד חמוש סחר בסמים ועוד שורה של מעשים נחשבים באירן כעבירות דת חמורות ולכן המשטר האירני גוזר על מבצעיהם עונשי מוות. ארגוני זכויות אדם תקפו את ההחלטה האירנית ואמרו כי למדינה יש את שיעור אחוזי ההוצאה להורג הגבוה בעולם. ארגון מניו יורק אמר בשבוע שעבר כי על המדינה לבצע הערכה מחדש של העונשים שהיא מטילה על אזרחיה.

ביום חמישי האחרון נתלו שני אזרחים אירנים שהשתתפו בהפגנות האלימות נגד בחירתו מחדש של נשיא המדינה מחמוד אחמדינג'אד. השניים הואשמו ב"מוהרבה", ביצוע פשע נגד האיסלאם.