תיעוד: כך "מטפלים" במסתננים בסעודיה

מסתננים רבים מתימן מנסים לעבור את הגבול לסעודיה, בניסיון להתחיל אולי חיים חדשים. הממלכה הסעודית הכריזה על אלו מלחמת חורמה - מחשש שהמסתננים יקימו תאי טרור בשטחי המדינה. כוחות הביטחון נאבקים בתופעה ומתעללים במסתננים הנתפסים. קטע וידאו חדש מספק הצצה נדירה לאופן ה"טיפול" בהם. זהירות, התמונות קשות לצפייה

המלחמה בעובדים הזרים - הגרסה הסעודית: סרטון וידאו חדש המופץ בימים אלו ברשת, מעניק הצצה נדירה ויוצאת דופן לאופן בו "מטפלים" כוחות הביטחון הסעודיים בתופעת המסתננים הבלתי חוקיים מתימן - אל תוך גבולותיה של סעודיה. מדובר בתיעוד יוצא דופן בו נחשפת שיטת העינויים של הכוחות הסעודיים, המרכזים בשנים האחרונות את מירב מאמציהם בסגירת הגבול המשותף עם תימן, בשל המסתננים הרבים לתוך שטחי המדינה.

בסרטון הקשה לצפייה נראים כמה אנשי ביטחון מצליפים במסתננים הכפותים, אשר לא מסוגלים להתגונן מפני ההצלפות הקשות. גם זעקותיהם של הכפותים לא עוזרות. אנשי הביטחון ממשיכים במלקות ללא רחם.

גדר פלדה וחשש מהטרור

סעודיה שוקדת בחמש השנים האחרונות על הקמתה של גדר פלדה עצומת-מימדים, לאורך הגבול המשותף עם תימן. המשטר הסעודי הכריז זה מכבר מלחמת חורמה בתופעת המסתננים, ומדיווחים בכלי התקשורת עולה כי היחס אליהם קשה מאוד. הסיבה לכך נובעת מהחשש של הסעודים מפני הקמת תאי טרור תימנים, במימון אל-קעידה, בתוך שטחי הממלכה.

בימים אלו מנהלת סעודיה מאבק עיקש בארגון "אל-חות'י", זרוע אל-קעידה בתימן, הנאבקת בכוחות התימנים. סעודיה מסייעת לממשל המקומי בתקיפות מהאוויר ובפגיעה בפעילי השטח התימנים.