תגלית: לא עבדים בנו את הפירמידות

שכירים היינו לפרעה במצרים? קברים חדשים שהתגלו ליד הפירמידות במצרים מעלים סימן שאלה גדול מאד באשר לזהותם של אלו שבנו אותן. על פי הארכיאולוגים במקום, הפועלים שבנו את הפירמידות אכלו בשר באופן קבוע, עבדו במשמרות וככל הנראה קיבלו שכר על עבודתם. איך תשפיע התגלית המהפכנית על ההגדה של פסח?

מי באמת בנה את הפירמידות? (חדשות 2)

ארכיאולוגים מצרים גילו מספר קברים חדשים השייכים לפועלים שבנו את הפירמידות. התגלית יוצאת הדופן שופכת אור חדש על אורח חייהם של הפועלים, לפני 4,000 שנה. מתברר כי אלפי בני האדם שבנו את אחד מפלאי העולם הקדמון אכלו בשר באופן קבוע, עבדו במשמרות של שלשה חודשים וקיבלו את הכבוד להיקבר בלבני בוץ בצילן של הפירמידות הקדושות בהן עבדו.

הקברים הראשונים של בוני הפירמידות התגלו לאחרונה ב-1990 ותגליות אלו מוכיחות, לטענת החוקרים, כי העובדים היו שכירים ולא עבדים כפי שנהוג לחשוב.

"הקברים האלו נבנו לצד פירמידת המלך, דבר המראה שאנשים אלו לא היו עבדים", אומרים הארכיאולוגים. "אם הם היו עבדים - לא היו בונים את הקברים שלהם ליד קבר המלך".

ראיות נוספות מהאתר הארכיאולוגי מצביעות על כך שכ-10,000 עובדים בפירמידות אכלו בקר וצאן שנשלח להם מידי יום מחוות ברחבי מצרים. כך גם הפועלים התחלפו במשמרות של שלושה חודשים, ואתרי הקבורה נבנו לאלו שמתו במהלך עבודות הבנייה. עם יחס כה מתחשב, ספק גדול אם עבדים היו אלו שבנו את הפירמידות.