ניצולת שואה שובתת רעב במצרים - למען הפלסטינים

הידי אפשטיין הייתה בת 13 כשבני משפחתה נשלחו לתאי הגזים. היום, בגיל 85 היא נלחמת למען הפלסטינים בעזה ומפגינה מול הרשויות בקהיר כדי שייאפשרו לה לעבור במעבר רפיח לעזה ולתמוך בפלסטינים

בין קבוצת אנשים שמפגינים בקהיר למען הפלסטינים בעזה נמצאת אישה אחת מיוחדת - יהודייה ניצולת שואה. גם בגילה המופלג, לא נרתעת הידי אפשטיין בת ה-85 מלעמוד ולהפגין למען העם הפלסטיני, מול הרשויות בקהיר. "שעזה תהייה חופשייה", היא שרה בהפגנה.

אפשטיין, יחד עם עוד כאלף מפגינים מ-43 מדינות, דורשים להיכנס לעזה כדי לתמוך בעם הפלסטיני שם. עכשיו, היא גם פתחה בשביתת רעב כדי לשכנע את הרשויות במצרים לאפשר להם לעבור דרך מעבר רפיח לרצועה.

הידי הייתה בת 13 כשכול בני משפחתה נשלחו לתאי הגזים במחנה ההשמדה. היום היא לא רוצה לגור בישראל והיא מתנגדת לציונות ולמדיניות של ממשלת ישראל כלפי העם הפלסטיני. "כשממשלת ישראל בראשות בנימין נתניהו מבצעת פעולות נגד העם הפלסטיני ומתרצת את השואה כסיבה לביצוע פעולות איבה - הרי שהלקח שהיא למדה הוא שעליה להשתמש באותה האלימות בה נקטו (נגד היהודים)", היא אומרת ומוסיפה כי כולה תקווה שבקרוב מצרים תאפשר לה להיכנס לרצועת עזה.