בלונדינים? אל-קאעידה מחפש אתכם

במקום להשקיע באמצעים טכנולוגיים למזעור והסתרת פצצות, משקיעים ארגוני הטרור המוסלמיים ב - בלונדינים. הג'יהאד העולמי מחפש בעיקר אזרחים בריטים ואמריקאים שיצטרפו לשורותיו וייצאו למשימות טרור, להם יהיה קל יותר לחמוק ממנגנוני הביטחון במערב

דגם המחבל הבלונדיני (חדשות 2)

הגי'האד העולמי מחפש כל העת אמצעים חדשים כדי לחמוק מהמצוד אחר פעיליו. "ידיעות אחרונות" כותב הבוקר כי המועמדים האטרקטיביים מבחינת ארגוני הטרור המוסלמיים, לביצוע פיגועים הם בלונדינים תכולי עיניים ובעיקר בעלי אזרחות בריטית או אמריקאית.

דניאל בויד הוא דוגמה טובה למועמד מועדף על הג'יהאד. בויד, בן 39 מצפון קרוליינה בארה"ב, בלונדיני תכול עיניים שהתאסלם בגיל 17, תיכנן על פי החשד, לבצע פיגועים בארה"ב ומחוץ לה. ביולי האחרון פשטו אנשי הבולשת הפדרלית על ביתו של בויד, ועצרו אותו עם שבעה שותפים בחשד שהקימו תא טרור מוסלמי בלב ארה"ב.

בשנה האחרונה הכריז אל קאעידה באופן מפורש כי הוא רואה בישראל יעד לפיגועים. על פי המפורסם ב"ידיעות אחרונות", גורמי ביטחון אומרים שבעבר החדירו ארגוני ג'יהאד עולמיים לישראל מחבלים בעלי אזרחות זרה. כך היה עם שני המחבלים, אזרחים בריטיים שביצעו ב-2003 את הפיגוע במועדון "מייקס פלייס" בטיילת בתל אביב.