מול המצלמה: חסן נסראללה בוכה

האם ראיתם אי פעם את מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה פורץ בבכי? אמש זה קרה, כאשר נשא דרשה בביירות מול קהל של עשרות אלפים לרגל טקסי חג ה"עאשוראא", במהלכם מציינים השיעים את מותו של האימאם חוסיין, אבי השיעים. כך זה נראה

דמעות תנין: מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה הפגין אמש רגע יוצא דופן של חולשה, במהלך תפילה שנשא לרגל יום ה"עאשוראא". על גבי מסך ענק, מול עשרות אלפי צופים בקהל ועוד מאות אלפי צופים ברשתות הטלוויזיה הערביות שהקשיבו לדבריו, החל נסראללה לבכות כשדיבר על האימאם חוסיין, אבי השיעים שמת בקרב כרבלאא' במאה השביעית.

התמונות הללו חריגות עד מאוד, למי שנוהג לעקוב אחר התנהלותו התקשורתית של נסראללה. האיש בעל קור הרוח יוצא הדופן שמתכוון לכל מילה שיוצאת מפיו, מעד אתמול דווקא ביום החשוב והרגיש ביותר לעדה השיעית.

הקהל היה המום

תבוסתם של השיעים בקרב כרבלאא ומותו של האימאם חוסיין, שהיה מיועד לרשת את הנביא מוחמד, הייתה אחת הסיבות המרכזיות שגרמו לשסע העמוק בין העדה השיעית לעדה הסונית - שסע שקיים עד עצם היום הזה וגובה את חייהם של מאות בני אדם מדי שנה.

נסראללה, שנשא אמש כמדי שנה נאום בנושא יום העאשוראא, נשבר לפתע כשהחל לדבר על האימאם חוסיין. הצופים שראו אותו על מסכי הענק בביירות היו המומים לכמה שניות כשצפו במנהיגם ה"כל-יכול" בוכה, אך עד מהרה קמו על רגליהם והחלו לעודד אותו בקריאות. עד מהרה התעשת מזכ"ל החיזבאללה וחזר לסורו.