הרשויות במצרים מונעות מעבר פעילי שלום לרצועת עזה הרוצים לקיים תהלוכה לציון שנה למבצע עופרת יצוקה

קבוצת פעילים זכויות אדם פנו לנשיא מצרים חוסני מובארק בבקשה לאפשר להם להיכנס לרצועת עזה על מנת לקחת חלק בתהלוכה לציון שנה למבצע עופרת יצוקה

פיצוץ מבנה בזמן מבצע עופרת יצוקה (רוייטרס)

כ-1400 פעילי זכויות אדם מארבעים ושלוש מדינות שונות פנו לממשלת מצרים ולנשיא מצרים חוסני מובארק בבקשה לחזור מההחלטתה לאסור על הקבוצה להיכנס אל תוך רצועת עזה דרך מעבר הגבול מצרי ברפיח על מנת לקיים מצעד הזדהות ביחד עם תושבי הרצועה לציון שנה למבצע "עופרת יצוקה".

בבוקר היום האחרון של השנה האזרחית היו אמורים משתתפי הצעדה להצטרף לפלסטינים ברצועת עזה לצעדה לא אלימה ממעבר הגבול עד לאזור מעבר ארז.

אן רייט, קצינה לשעבר בדרגת קולונל מצבא ארצות הברית וכיום דיפלומטית וממארגנות התהלוכה ספרה בשבת כי מצרים סירבה לאפשר את מעבר הפעילים את הגבול מתוך שיקולים ביטחוניים.
רייט עוד ספרה כי קבוצת הפעילים נמצאת בדיונים והתארגנויות עם הרשויות במצרים כבר חודשים רבים בעניין ארגון התהלוכה שמטרתה משיכת תשומת לב בין לאומית למצבה של רצועת עזה כיום, שנה בדיוק לאחר שישראל יצאה למבצע "עופרת יצוקה".

תהלוכת עזה החופשית

היא פנתה לנשיא מצרים חוסני מובארק בתקווה שההחלטה שלא לאפשר את מעבר הקבוצה לרצועת עזה תידון מחדש והמעבר דרך הגבול המצרי יתאפשר.
במכתב הפנייה שנשלח לנשיא מצרים מובארק נכתב: "אנו מבקשים ממך לאפשר לתהלוכת עזה החופשית להימשך שנוכל להצטרף לפלסטיניים בעזה ונוכל לצעוד ביחד ב-31 בדצמבר"

הממשל והשלטון המצרי נמצאים תחת התקפות חוזרות ונשנות הן מבפנים מקבוצות מוסלמיות והן ממדינות ערביות אחרות עקב החלטתה לשתף פעולה עם ישראל בסגר על עזה.
.