דיווח: 3 הרוגים בפיצוץ מסתורי בלבנון

פיצוץ מסתורי אירע בשעות אמש ברובע הדרומי של ביירות (הדאחיה), המשמש כמעוז המפקדות של ארגון חיזבאללה. על פי הדיווחים מלבנון, מטען חבלה הונח מתחת לרכב בו נסעו פעילי חמאס. כלי התקשורת הערביים מדווחים כי 3 בני אדם נהרגו, בהם פעיל חמאס, וכי 5 נוספים נפצעו כתוצאה מהפיצוץ. חיזבאללה סגר את האזור לתנועה

מכונית התפוצצה אמש בלב הרובע הדרומי של ביירות בירת לבנון - הדאחיה, מעוזם של אנשי חיזבאללה - כך מדווחות סוכנויות הידיעות הזרות.

על פי הדיווחים מביירות, הפיצוץ התרחש בשכונת חארת חריכ הממוקמת בלב הדאחיה, והוא כוון לעבר כלי רכב השייך לאנשי חמאס בלבנון. חלק מכלי התקשורת בלבנון מדווחים כי שלושה בני אדם נהרגו בפיצוץ, בהם פעיל חמאס, וכי חמישה פעילים נוספים נפצעו בפיצוץ, אולם אין בשלב זה אימות לדיווח. 

מקורות ביטחוניים בבירות דיווחו בכלי התקשורת הלבנוניים, כי ככל הנראה מדובר במטען חבלה שהיה מורכב משלושה מטענים קטנים, שהוטמנו מתחת לרכב שהתפוצץ. על פי דיווחים אחרים, מקורו של הפיצוץ בתא המטען של כלי הרכב, שנסע באחת השכונות בתוך רובע הדאחיה. סוכנויות הידיעות מדווחות כי אמבולנסים רבים הגיעו לאיזור שבו אירע הפיצוץ, ומחסומים סגרו את המתחם בו ממוקמות מרבית המפקדות של חיזבאללה וכן של חמאס בלבנון.

רשת הטלוויזיה "אל-ערבייה" דיווחה בשעות הלילה, כי אחד ההרוגים הוא ככל הנראה פעיל חמאס או פעיל ג'יהאד איסלאמי. ברשת הטלוויזיה "RT" בערבית, דווח כי "על פי האינפורמציה המגיעה ממקום האירוע, ייתכן כי גם שני פעילי חיזבאללה נהרגו בפיצוץ, שעה שניסו לנטרל את המטענים שהונחו מתחת לרכבו של הבכיר הפלסטיני". חמישה בני אדם נפצעו בפיצוץ - כולם כבר הועברו לבתי החולים באזור.

דיווח: בכיר חמאס עלי ברקה הוא ההרוג

גורם בלבנון ציין כי ייתכן ובכיר חמאס במדינה, עלי ברקה, הוא שנפגע בפיצוץ. בבחירות הפנימיות האחרונות שערך הארגון שודרג משמעותית מעמדו של עלי ברקה, והוא הצטרף ללשכה המדינית של חמאס כחבר מן המניין. מאז, התרבו משמעותית מספר הופעותיו בתקשורת - במרביתן התייחס להתקדמות במגעים לשחרורו של גלעד שליט. בשלב זה אין כל אישור רשמי לכך שהוא אכן נפגע בפיצוץ, וחמאס אף מכחיש שברקה נפגע בפיצוץ.

רובע הדאחיה בביירות משמש באופן מסורתי כמעוז של ארגון חיזבאללה. ברובע מתגוררים בעיקר שיעים התומכים בחיזבאללה, ובו ממוקמות רוב המפקדות - הן הצבאיות והן הפוליטיות - של חיזבאללה, וכן הנציגויות של ארגוני טרור אחרים, בהם חמאס והג'יהאד האיסלאמי. במהלך מלחמת לבנון השנייה נהרס הרובע כמעט לחלוטין כתוצאה מתקיפות חיל האוויר הישראלי.