בנו של בן לאדן: "המשפחה נמצאת במתקן ביטחוני באירן"

בראיון לעיתון "טיימס" הלונדוני, מספר אחד מבניו של המבוקש מספר אחת בעולם: ב-8 השנים האחרונות שהתה המשפחה במתקן ביטחוני סמוך לטהרן. "היא מנהלת חיים נורמליים לחלוטין, אחרי שנמלטה ברגל מאפגניסטן". כעת הוא מבקש: אפשרו לבני המשפחה לעזוב את טהרן

כאן גרה "בכיף" משפחת הטרור: משפחתו הקרובה של הטרוריסט מספר אחת בעולם, אוסמה בן לאדן, מתגוררת באירן - כך מדווח הבוקר עיתון ה"טיימס" הלונדוני. על פי הדיווח, אחת מנשותיו של בן לאדן, שישה מילידיו ו-11 מנכדיו נמלטו מאפגניסטן לאחר אירועי ה-11 בספטמבר, וחצו את הגבול לאירן.

העיתון מדווח כי משפחתו הקרובה של בן לאדן התחבאה "במתקן סודי סמוך לטהרן", וכי רק לפני כחודש יצר אחד מנציגי המשפחה קשר, לראשונה מזה שמונה שנים, עם קרוב משפחה אחר. הדיווח היום סותר למעשה את גל ההכחשות הגורף של ההנהגה האירנית, כי העניקה מחסה לבני משפחתו של בן לאדן.

ואולם, נראה כי הידיעה בדבר קיומה של המשפחה לא הפתיעה רק את אנשי המערב. עומר בן לאדן (29), אחד מבניו אוסמה, אמר לעיתון כי הוא עצמו הופתע שאחיו ואחיותיו עדיין בחיים. "הם התקשרו אליי בנובמבר וסיפרו לי כיצד נמלטו מאפגניסטן ברגל - לכיוון הגבול עם אירן", אמר. "לאחר מכן הם הועברו למתקן הסודי סמוך לטהרן - שם הבהירו להם השומרים כי מוטב להם להישאר 'לטובת ביטחונם האישי' ", הוסיף בן לאדן הצעיר.

"הם קורבנות בדיוק כמו ב-11 בספטמבר"

"המשפחה מנהלת חיים נורמליים לחלוטין, צופה בטלוויזיה ויושבת לארוחות משפחתיות באופן קבוע", אמר בן לאדן. "עם זאת, הם מורשים לצאת לקניות רק לעיתים רחוקות". לדבריו, לממשלת אירן לא היה בדיוק מה לעשות עם קבוצת אנשים שאף אחד לא רצה לקבל, אז היא החליטה להעניק להם חסות. "על כך, אנו מוקירים תודה מעמקי ליבנו", אמר בן לאדן.

כעת מקווה האח המופתע, כי משפחתו המורחבת תקבל אישור לעזוב את אירן ולחבור לאמו (אשתו השנייה של אוסמה) ולשתי אחיותיו בסוריה. "אם לא - אז לפחות שיאשרו לה לחבור אליי ולאשתי בקטר", הוא אומר ומשווה את בני המשפחה ל"קורבנות תמימים בדיוק כמו ב-11 בספטמבר".

"הילדים האלה מעולם לא זכו לחינוך, לא פגעו בנפש אחת, מעולם לא התאמנו בשום כלי נשק וגם לא היו חלק מ'אל-קעידה'", הוסיף בן לאדן הצעיר. "יהיו שלא יאהבו זאת, אך לא ניתן לשפוט ילד בגין המעשים שביצע אביו".