"עין תחת עין" - הגרסה הפקיסטנית

בבתי המשפט הפקיסטנים לא צריך לחשוב יותר מדי על עונש הולם לעבריינים: פשוט מענישים אותם בדיוק באותו האופן בו בצעו את הפשע. מבולבלים? תשאלו את צמד האחים ממזרח המדינה, שכרתו את אוזניה ואפה של צעירה שסירבה להתחתן עם אחד מהם. השבוע קבע שופט פקיסטני כי גם אוזניהם ואפם ייכרתו - ולאחר מכן יישלחו למאסר עולם

עין תחת עין. אישה בפקיסטן (AP)

כך ייעשה לפושע: שופט פקיסטני גזר השבוע עונש מקורי למדי, על שני אחים עבריינים שהורשעו במעשה אלימות קשה. הוא הורה לרשויות האכיפה לקצוץ את אוזניהם ואפם, "כשם שהם עשו לצעירה פקיסטנית שסירבה להינשא לאחד מהם".

השניים הואשמו כי תקפו את הצעירה לפני כשלושה חודשים בעיר לאהור שבמזרח המדינה. על פי הדיווחים מפקיסטן, סירב אביה של הצעירה לאשר לה להתחתן עם אחד משני האחים - מה שהוביל אותם למעשה האלימות הברוטלי. זאת ועוד, אמה של הצעירה מתה מהתקף לב לאחר שראתה את בתה המדממת - ללא אוזניים ואף.

יישלחו גם למאסר עולם

ואולם, בפקיסטן כלל לא מתרגשים מעונש המוות ה"מקורי". על פי הדיווחים במדינה, העונש שניתן הולם את התנהלות מערכת המשפט, הנוהגת לדון פושע שהורשע בדין התואם למעשה הפשיעה שלו. הדבר היחיד שיכול למנוע עונש שכזה הוא סירוב של משפחת הקורבן להוציאו לפועל.

שני האחים, אגב, לא ישוחררו אחרי שיעברו את כריתת האוזניים והאף. בפקיסטן הדגישו כי השניים יישלחו מייד לאחר מכן למאסר עולם. 

רוצים לקבל מחדשות 2 עדכונים בפייסבוק?