הקרב על המונדיאל: אלג'יריה ניצחה את מצרים

אחרי המהומות שגלשו גם לאלימות קשה שהביאה גם לפציעת חלק מהשחקנים, ואחרי שהמשחק הזה הוכתר בתואר "מלחמת העולם" של הכדורגל הערבי - שער אחד קטן הכריע את הגורל ושלח את אלג'יריה למונדיאל על חשבון מצרים. כדור ששלח ענתר יחיא לרשת של השוער אל-חדארי בדקה ה-40 קבע את גורל המשחק. צפו בשער ובחגיגה האלג'יראית

הנבחרת האלג'יראית ניצחה הערב את נבחרת מצרים בתוצאה של 1:0, והכריעה בכך סופית את "מלחמת העולם" של הכדורגל הערבי.

כדור ששלח האלג'יראי ענתר יחיא לרשת של השוער המצרי אל-חדארי בדקה ה-40, הכריע את המשחק הגורלי שהכתיר את נבחרת אלג'יר כנבחרת הערבית היחידה שעולה לגמר גביע העולם.

בדקה הרביעית למשחק פגע שחקן אלג'יראי בחלוץ אחמד חסן, שלא נשאר חייב והבהיר בצורה בוטה מה בדיוק הוא חושב. על כר הדשא התפתחה מהומה, שהסתיימה רק לאחר התערבות חיצונית. בדקה ה-23 הרחיק האלג'יראי נדיר אלחאג' כדור עם החזה, המצרים טענו לנגיעת יד ונענו בשלילה. הרוחות התלהטו שוב בהמשך, השופטים הרגיעו ובדקה ה-31 שלח אבוטריקה כדור מסוכן, שחלף משמאל לקורה וטס החוצה.

המצרים התעוררו וכעבור מספר דקות קיבל אל-מוחמדי כדור באגף שמאל ובעט שטוח, אבל שאוושי הציל בקצות האצבעות. דווקא כשהכול נראה רגוע, הגיע השער הראשון. יחיא קיבל כדור באגף ימין ושלח כדור אדיר לרשת של אל-חדארי ההמום, 0:1 לאלג'יריה.

המצרים התאמצו וניסו לרדוף אחרי האלג'יראים, אבל שום דבר לא הלך - ובסיום 90 הדקות המותחות (או 270 הדקות של שלושת המשחקים) - אלג'יריה היא שתחגוג הלילה, ובמצרים יוכרז מן הסתם אבל לאומי.

לנו כאן בישראל, שוב, נותר רק להצטרף למיליוני צופי הטלוויזיה בעולם הערבי, ולהצטער שגם הפעם לא העפלנו למונדיאל. 

"מלחמת העולם" של העולם הערבי

בשבוע האחרון געש העולם הערבי כולו בשל המשחק. לראשונה בהיסטוריית הכדורגל הערבי נראים גילויי שנאה קשים כל כך בין שני מחנות אוהדים - שגבלו במעשי אלימות ואף פגיעה בשחקני הנבחרת עצמם. בשבוע שעבר, הגעתה של נבחרת אלג'יריה למשחק בקהיר עוררה מהומות ברחובות הבירה המצרית, במהלכן הושלכו אבנים לעבר האוטובוס - מה שגרם לפציעתם של שניים משחקני הנבחרת האלג'יראית.

המהומות נמשכו גם בזמן המשחק, אליו הגיעו 130 אלף אוהדים מצרים, ולאחריו. מצרים, שניצחה את אלג'יריה 2:0 משער עמוק בתוספת הזמן, כפתה משחק נוסף בו הוכרע מי מבין השתיים תעפיל למונדיאל. על פי חוקי פיפ"א, התאחדות הכדורגל העולמית, המשחק צריך להתקיים במגרש נייטרלי, וכך נבחרה סודן לארח את המשחק של השתיים - שהסתיים כאמור לטובת האלג'יראים. 

גם במצרים יש נערות ליווי בכדורגל