הערב יוכרע מי תעפיל למונדיאל: מצרים או אלג'יריה?

מי תנצח ב"מלחמת העולם" של הכדורגל הערבי? שתי הנבחרות כבר הגיעו לסודן, שנבחרה כמקום נייטרלי לארח את המשחק המכריע - ממנו תעפיל אחת למונדיאל בשנה הבאה בדרום אפריקה. מתיחות שיא בין מחנות האוהדים, כוננות שיא בסודן

משתיים תצא אחת - למונדיאל: "מלחמת העולם בכדורגל" תגיע הערב לסיומה, כשמצרים ואלג'יריה, יעלו למשחק גורלי ומכריע בסודן, ויתמודדו על הזכות להשתתף בגביע העולם בכדורגל, שיתקיים בשנה הבאה בדרום אפריקה. עשרות אלפי אוהדים של שתי הנבחרות כבר הגיעו לחרטום, לקראת המשחק הערב (19:30 שעון ישראל).

בשבוע האחרון גועש העולם הערבי כולו בשל המשחק. לראשונה בהיסטוריית הכדורגל הערבי נראים גילויי שנאה קשים כל כך בין שני מחנות אוהדים - שגבלו במעשי אלימות ואף פגיעה בשחקני הנבחרת עצמם. בשבוע שעבר, הגעתה של נבחרת אלג'יריה למשחק בקהיר עוררה מהומות ברחובות הבירה המצרית, במהלכן הושלכו אבנים לעבר האוטובוס - מה שגרם לפציעתם של שניים משחקני הנבחרת האלג'יראית.

המהומות נמשכו גם בזמן המשחק, אליו הגיעו 130 אלף אוהדים מצרים, ולאחריו. מצרים, שניצחה את אלג'יריה 2:0 משער עמוק בתוספת הזמן, כפתה משחק נוסף בו יוכרע מי מבין השתיים תעפיל למונדיאל. על פי חוקי פיפ"א, התאחדות הכדורגל העולמית, המשחק צריך להתקיים במגרש נייטרלי, וכך נבחרה סודן לארח את המשחק של השתיים.

כוננות שיא בחרטום

בינתיים, עבר הקרב בין מחנות האוהדים גם לאינטרנט. לאחר דיווחים כוזבים במהלך השבוע על הרוגים בעימותים בין אוהדים לג'יראים למצרים ברחובות קהיר, פורסמו השבוע בפורומים ובלוגים ערביים קריאות גנאי נגד מצרים, ובהן גם, איך לא, הוזכרה ישראל: "נעשה לכם את מה שעשתה לכם ישראל ב-1967", כתב אחד הגולשים.

בחרטום נרשמת כוננות שיא ביטחונית כבר מראשית השבוע. עשרות אלפי האוהדים כבר הגיעו לבירת סודן, ומתכוננים היטב למשחק הערב. את האצטדיון יאבטחו 15 אלף שוטרים סודנים, לצד מאות סדרנים שייטלו חלק אף הם במשימה להעביר את 90 הדקות בביטחה ככל שניתן.

מנצחת אחת תתווסף הערב לרשימת 32 הנבחרות הטובות בעולם, ותיסע בשנה הבאה לדרום אפריקה. לנו, שוב, נותר רק להצטרף למיליוני צופי הטלוויזיה בעולם הערבי, ולהצטער שגם הפעם לא העפלנו למונדיאל.

גם במצרים יש נערות ליווי בכדורגל