אירן: שיר ברשת מביך את השלטון

האופוזיציה בטהרן חוגגת על מצבו הרפואי של עלי חמינאי ומפתיעה במקוריות. ראפר מקומי חיבר שיר על המנהיג הרוחני ותוקף ללא רחמים: "הוא משחק אותה עבריין – אבל הוא סתם פחדן". צפו בלהיט החדש

עלי חמינאי - עכשיו השיר: גורמי אופוזיציה באירן מתקשים להסתיר את שמחתם בשבועות האחרונים בעקבות מצבו הרפואי המידרדר של המנהיג הרוחני במדינתם, האייתוללה עלי חמינאי. למרות שהשמועות על מותו היו מעט מוקדמות מדי, לא מתכוונים המתנגדים לתת לו לנוח בשקט. בשידורי המהפכה האירנית הוא מככב בשיר חדש וביקורתי, אותו תרגם עבורנו ריימונד חמדאני.

"את כוח הנשימה שלו, הוא נושם בזכות הכסף שהוא עושה מעל בימת הנואמים במסגדים/ יוציאו אותו להורג. הוא לא יכול להתפלל העם קילל אותו והוא נושם רק דרך הכסף. מעל הפודיום במסגד - יוציאו אותו להורג.

"כל ההוצאות להורג שיזם היו ללא סיבה, כל העבודות שלו הן שקר ולאט לאט הוא מתחיל לפחד. הכלב שלו - אחמדינג'אד, לא ממושמע, משחק אותה עבריין וכולנו יודעים שהוא סתם פחדן.

"כולם יודעים שהוא סתם פחדן"

"גם חבר הכנסת האדיג'בדי - יבוא הקברן לקחת אותו ולחתוך אותו לחתיכות קטנות. בלילה הוא רואה את הירח ובבוקר הוא נוחר כמו חמור, כל היום הוא מסתובב וחושב משחק עם הזקן, בזמן שהאנשים מקללים אותו, הוא חושב שהם טיפשים כמו נעליים.

"הכיסא שלו מתנדנד , הכלב שלו (אחמדינג'אד), לא ממושמע, משחק אותה עבריין אבל למעשה כולם יודעים שהוא סתם פחדן. הוא רץ אחרי הנשק הגרעיני - שבכלל לא עובד. וכל החטאים שלו בלי סיבה".