הנשים הפלסטיניות עשו היסטוריה

נבחרת פלסטין אינה מאריות הכדורגל בעולם, ודאי שלא בכדורגל נשים. עובדה זו לא מנעה מאלפי צופות משולהבות להגיע היום לאיצטדיון הסמוך לרמאללה, כדי לצפות בכוכבות הליגה מנסות להכניע את ירדן במשחק ראווה חגיגי. הכניסה לגברים, מלבד סלאם פיאד וג'יבריל רג'וב, הייתה מוגבלת - כדי לשמור על הצניעות כמובן

לאחר שנבחרת הגברים הפלסטינית לא הצליחה להעפיל למונדיאל הקרוב, מחכים ראשי ההתאחדות הפלסטינית להצלחה מכיוון בלתי צפוי - נבחרת הנשים.

במשחק ראווה שהתקיים היום איצטדיון א-ראם שליד רמאללה, אירחה נבחרת הנשים הפלסטינית את נבחרת ירדן. האיצטדיון היה מלא מקצה לקצה בנשים שהגיעו לעודד את כוכבות ליגת כדורגל הנשים ברשות, שנקראת - איך לא - על שמו של יאסר עראפת.

ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד ומחזיק תיק הספורט ברשות ג'יבריל רג'וב, היו מבין מעטי הגברים שזכו לראות את בנות פלסטין מתרוצצות על המגרש במכנסיים קצרים, רובן בלי רעלה על ראשן. הבנות הירדניות לעומתן שיחקו במכנסיים מעט יותר ארוכים, גרביים ארוכות וחולצה ארוכה - על מנת לשמור על הצניעות.

המשחק, אגב, הסתיים באותה תוצאה כמו במשחק הידידות בין נבחרות הגברים שנערך לפני שנה בדיוק באותו מגרש, 1-1. הפלסטיניות באדום כבשו שער עצמי בפתיחת המשחק ואיזנו מפנדל שנשרק לזכותן במחצית השנייה.