הפיגוע הכפול בבגדד תועד במצלמות

מעגל הדמים בעירק נמשך: פיגוע טרור כפול שאירע הבוקר בבגדד הותיר עשרות הרוגים ופצועים. זהו פיגוע הטרור הגדול ביותר מאז שצבא ארה"ב העביר את האחריות על ביטחון הערים לידי הכוחות העירקים. עובר אורח תיעד את הפיצוץ השני, שאירע שניות ספורות לאחר הפעלת המטען הראשון וקלט את רגעי הבעתה ברחובות. צפו בתיעוד

יותר מ-130 עירקים נהרגו ומאות נפצעו בפיגוע הטרור הכפול שאירע הבוקר במרכז בגדד. הפיצוצים אירעו במקביל בבניין משרד המשפטים ובבנייני הממשל הסמוכים והרעידו את העיר סמוך לשעה 07:30, בשעה שתושבים רבים עשו את דרכם לעבודה.

עדי ראייה דיווחו על שתי משאיות תופת שהתפוצצו בתיאום בלב הבירה במתחם שמכונה "האזור הירוק", שאמור להיות בטוח מטרור. עדיין לא ברור אם מחבלים מתאבדים הובילו את המשאיות למקום הפיצוץ, או שהן ננטשו לפני הפיצוצים. בתי החולים בעיר, המורגלים במעגל הדמים, ממשיכים לקלוט את עשרות הפצועים מאז שעות הבוקר.

אחד הפיצוצים תועד במצלמת הטלפון הנייד של עובר אורח עירקי, זמן קצר לאחר הפיצוץ הראשון. התמונות שצולמו שניות לאחר הפיצוץ מצליחות להמחיש את ההמולה ששררה ברחובות בגדד: עשרות תושבים רצים ממקום למקום וזעקות הפצועים נשמעות על רקע יריות שנורות לעבר מטרה לא ברורה.

הערכה: אל-קעידה עומד מאחורי הפיגוע 

על פי התקשורת העירקית, הפיגוע היום הוא החמור ביותר מאז יולי האחרון, אז העביר צבא ארצות הברית את השליטה הביטחונית בערים לידי הצבא והמשטרה העירקית. דובר הממשלה העירקית עלי אל-דבאה אמר כי הוא סבור שכוחות הקשורים לאל-קעידה עומדים מאחורי הפיגוע הקטלני. "טביעות האצבע מהפיגוע הן של אל קעידה ושל אנשי הבעת (מפלגתו של סדאם חוסיין)", ציין הדובר.

אופן הביצוע ותוצאות הפיגוע האחרון הובילו גורמים בממשל העירקי להפנות אצבע מאשימה כלפי סוריה, בחשד שהיא העומדת עומדים מאחורי התכנון והביצוע של הפיגוע האחרון שגבה את חייהם של יותר מ-100 בני אדם.  

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק