המלחמה על החומוס: האם זאת מנת החומוס הגדולה בעולם?

כבר שנים ארוכות מאשמים את ישראל ב"סיפוח" החומוס כמאכל לאומי. לכמה לבנונים זה נמאס והם החליטו להפסיק לשתוק. אירוע ענק נערך אמש בביירות במטרה לשבור את שיא גינס בו מחזיקה ישראל: הכנת מנת החומוס הגדולה בעולם. שפים וטבחים הגיעו לפסטיבל והכינו מנת חומוס שמשקלה עולה על שני טון

איום מצד לבנון, הפעם בגזרה הקולינרית: באירוע ענק שנערך אתמול בביירות נשבר, על פי טענת המארגנים, שיא גינס של מנת החומוס הגדולה ביותר בעולם - שהיה שייך עד עכשיו לישראל. באירוע שנערך תחת הסיסמה: "בואו לקרב על הניגוב, אתם יודעים שהצדק איתנו", ניסו הלבנונים לשדר לעולם כי מקורו של המאכל המזרח תיכוני, כלל לא בישראל.

במשך שנים מוטחות בישראל האשמות כי ישראל מנכסת לעצמה, בארץ וברחבי העולם, את החומוס כמאכל לאומי. כעת מנסים מארגני האירוע להוכיח כי לבנון היא למעשה המדינה ממנה יצא החומוס.

בניסיון לשבור את השיא הישראלי, הצליחו טבחים לבנונים למלא צלחת חומוס ענקית שמשקלה יותר משני טון. שפים רבים עמלו על הרכבת המנה הגדולה, שהצליחה לספק את תאבונם של מספר רב של מבקרים רעבים.

מנת החומוס הגדולה בעולם נכון להיום, הוכנה בישראל לפני כשנה וחצי ומשקלה הגיע ל-400 קילוגרם. גם את השיא הקודם החזיקה ישראל, לאחר שחברה ישראלית הציגה בשנת 2007מנת חומוס במשקל של 350 קילוגרם.