האירנים מציגים את ההוכחה לכך שחמינאי לא מת

ביום חמישי הפיצו בלוגרים מהאופוזיציה האירנים דיווחים לפיהם המנהיג הרוחני האירני התמוטט, נכנס לתרדמת ומאוחר יותר מת. יומיים אחרי מציגים השלטונות וידאו של חמינאי חי וקיים

האירנים שמים קץ לשמועות ומספקים הוכחה לכך שהמנהיג הרוחני שלהם, עלי חמינאי, לא מת. היום הוא נפגש עם נשיא סנגל, ולשכתו שיחררה לפרסום תמונות מהפגישה הזו, כהוכחה.

הנשיא הסנגלי הגיע היום לטהרן. תחילה נפגש עם הנשיא מחמוד אחמדינג'אד. בהמשך פגשו השניים, בליווי אנשי פמלייה רבים, את המנהיג הרוחני חמינאי.

ביום חמישי הופצו ברשת האינטרנט דיווחים כי חמינאי מת. הכל החל במקור אנונימי שדיווח כי יום קודם לכן, בשעה 14:15 שעון טהרן, קרס המנהיג והוזעק לטיפול רפואי. על פי אותו דיווח, לאף אחד, מלבד לרופאו הפרטי ולבנו, לא הייתה גישה אליו.

על פי הדיווחים שפורסמו על ידי בלוגרים באירן, חמינאי נכנס לתרדמת, אך גורמים חשאיים ציינו כי "הוא בידיו של האל". מאוחר יותר החלו השמועות כי מצבו הידרדר והוא מת. גורמים אופוזיציוניים באירן (שמזוהים עם מנהיג האופוזיציה מיר חוסיין מוסאווי) הפיצו גם בשווקים את הדיווחים. ברשתות החברתיות באינטרנט דיווחו בלוגרים אירנים על "אווירה חריגה ברחבי טהרן".

שעות אחרי פרסום הדיווחים הללו, ניכרה תנועה ערה ביותר של בלוגרים אירנים ברשת הטוויטר. הבלוגרים העלו תמונות, שהם טוענים שצולמו ברחובות טהרן, בהם נראים כתובות גרפיטי עם הכיתוב "מוות לחמינאי".

הווידאופדיה: מחמוד אחמדיניג'אד

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק