בלוגרים מאירן: המנהיג הרוחני עלי חמינאי מת

תומכי האופוזיציה באירן מפיצים בשעות האחרונות שמועות אודות המנהיג הרוחני העליון. תחילה דיווחו כי הוא התמוטט ושקע בתרדמת, אולם בהמשך ציינו כי נפח את נשמתו. שלטונות אירן לא מתייחסים לדיווחים כלל

עלי חמינאי. מת? (רויטרס)

האם מנהיגה העליון של אירן מת? בשעות האחרונות מופצים דיווחים, או אולי נכון יותר לכנות אותם כשמועות, ברשת האינטרנט כי עלי חמינאי איננו עוד בחיים.

הכל החל במקור אנונימי שדיווח כי אתמול בשעה 14:15 שעון טהרן, קרס המנהיג והוזעק לטיפול רפואי. על פי אותו דיווח, לאף אחד, מלבד לרופאו הפרטי ולבנו, לא הייתה גישה אליו.

על פי הדיווחים, חמינאי נכנס לתרדמת, אך גורמים חשאיים ציינו כי "הוא בידיו של האל". מאוחר יותר החלו השמועות כי מצבו הידרדר והוא מת. גורמים אופוזיציוניים באירן (שמזוהים עם מנהיג האופוזיציה מיר חוסיין מוסאווי) הפיצו בבזארים את הדיווחים. ברשתות החברתיות באינטרנט מדווחים בלוגרים אירנים על "אווירה חריגה ברחבי טהרן".

גרפיטי בטהרן: "מוות לחמינאי"

בשעות האחרונות ניכרת תנועה ערה ביותר של בלוגרים אירנים ברשת הטוויטר. הבלוגרים מעלים תמונות - שהם טוענים שצולמו ברחובות טהרן - בהם נראים כתובות גרפיטי עם הכיתוב "מוות לחמינאי".

חשוב להדגיש שזו אינה הפעם הראשונה ששמועות על מצבו הבריאותי של האייתוללה מופצות ברשת. לדיווח אין שום אישור או הכחשה של השלטונות האירניים הרשמיים. האתר הרשמי של המנהיג האירני גם הוא לא מזכיר כל התייחסות לנושא.

הווידאופדיה: מחמוד אחמדיניג'אד

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק