תיעוד: מתקפה משולבת על בסיס אמריקני באפגניסטן

ארגוני הטרור באפגניסטן הופכים את זירת הקרב להוליווד: מלוות ב-3 מצלמות וצוותי הסברה, ביצעו מספר חוליות של ארגון הטאליבן באפגניסטן מתקפה משולבת וקטלנית שגבתה את חייהם של 8 חיילים אמריקניים ו-4 חיילים אפגניים. מתיעוד האירוע הקשה ניתן ללמוד על כמות האש בתקרית: ירי RPG, פצמ"רים ומכונית תופת. צפו בתיעוד

על מערכי ההסברה של חוליות הטרור של אל-קאעידה בפקיסטן ואפגניסטן כבר שמענו רבות, אך נראה כי בחלוף הזמן הן מתפתחות ומצליחות להפוך כל פעולת טרור נגד כוחות הקואליציה המנסים להשליט סדר בשטח - למופע מתועד של ממש. יוכל להעיד על כך סרטון חדש שהתפרסם בשבוע החולף בפורומים ג'יהאדיים ברשת. הסרטון מתעד מתקפת טרור משולבת וקטלנית על בסיס אמריקני באפגניסטן, והופך אותה לסרט הוליוודי של ממש.

המתקפה הקטלנית, על פי ההתכתבויות בפורומים, התרחשה בסוף השבוע הראשון של אוקטובר, אותו ציינו בארצות הברית כאחד הקטלניים שעברו על הכוחות האמריקניים בשנה האחרונה. במתקפה, בה נהרגו שמונה חיילים אמריקניים וארבעה חיילים אפגניים, נפרץ בסיס אמריקני במתקפה משולבת של כוחות טאליבן, שנמשכה מספר שעות.

הבלוגרים הג'יהאדיים מתארים את הסרטון כתיעוד של מתקפה שנמשכה מספר שעות על הבסיס, בירי בנשק קל, רקטות אר.פי.ג'י ופצמ"רים רבים. במתקפה הקשה, מתעד צוות ההסרטה שהתלווה לפעולה בשלוש מצלמות את המתקפה: בעוד חיילי הבסיס מנסים להגן על עצמם, הצליחו לאט לאט אנשי הטאליבן להחדיר לתוכו מכונית תופת עמוסה בחומרי נפץ ולפוצץ אותה בלב הבסיס.

הפיצוץ העז מתועד אף הוא בסרטון, והוא מלווה בקריאות "אללה אכבר" של הצלמים. מהצפייה בסרטון ניתן גם ללמוד על עוצמת האש שהמטירו אנשי הטאליבן על הבסיס. בסרטון אף מתועד מסוק אמריקני שהוקפץ לאוויר על מנת להתמודד עם המתקפה, אך גם הוא לא הצליח להבחין במכונית התופת שעשתה את דרכה בשערי הבסיס.

גם במחוזותינו מצלמים ומפרסמים

התיעוד הזה, המצטרף לאלפי תיעודים נוספים שעולים לפורומים הג'יהאדיים מדי יום, מספק לנו הצצה נוספת לחשיבות שמעניקים ארגוני הטרור לתיעוד הפעולות שלהם נגד כוחות הקואליציה. התלוותו של צוות מצלם לכוח הפועל בשטח הפך כבר עניין שבשגרה, ובתוך זמן קצר עולה התיעוד כולו, מלווה בתיעוד ההכנות לפעולה, לרשת.

בשנים האחרונות למדו ארגוני טרור גם באזורינו את שיטת הפעולה ומנסים ליישם אותה. כך למשל תיעד החיזבאללה את חטיפתם של שלושת חיילי צה"ל בני אברהם, עדי אביטן ועומר סואעד ז"ל - תיעוד אותו פרסם רק שלוש שנים אחרי השלמת העסקה להשבת ארונותיהם לישראל. לפני כחודשיים אף ערך הארגון מפגן מיוחד בו צפו מאות בני אדם - ואשר המחיז כיצד נחטפו אלדד רגב ואודי גולדווסר ז"ל, בתקרית שפתחה את מלחמת לבנון השנייה.

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק