דוח: רבע מאוכלוסיית העולם הם מוסלמים

דוח חדש של מכון אמריקני חושף נתונים מפתיעים על מספר המוסלמים בעולם. בנוסף לנתונים המספריים מתגלים נתונים לא פחות מפתיעים על ריכוז האוכלוסייה המוסלמית בעולם: בסין לדוגמא יש יותר מוסלמים מבסוריה. הודו היא המדינה השלישית בגודל האוכלוסיה המוסלמית שחיה בה אחרי אינדונזיה ופקיסטן

1 מכל ארבעה בעולם הוא מוסלמי (חדשות 2)

כל אדם רביעי בעולם משתייך לדת האיסלם - כך קובע דוח חדש של מרכז פיו בוושינגטון. אך אותם מוסלמים לא בהכרח מרוכזים במקומות שהיינו מצפים למצוא אותם. המחקר שנערך במכון האמריקני למיפוי האוכלוסייה מצא שהמוסלמים מהווים כ-23% מאוכלוסיית העולם, שמונה כ-6.8 מיליארד תושבים.

הודו נמצאת במקום השלישי מבחינת מספר המוסלמים שחיים בה. במדינה, שמוכרת יותר כמרכז של דת ההינדו, מתגוררים כ-160 מיליון מוסלמים, פי שניים יותר מאשר במצרים. המדינה המובילה מבחינת מספר המוסלמים שחיים בה היא אינדונזיה, שבה נמצאים 202,867,000 מוסלמים.

רוב המוסלמים חיים ביבשת אסיה

נתונים מפתיעים נוספים שעולים מהדוח מגלים שבסין ישנם יותר מוסלמים מבסוריה, וברוסיה יש יותר מאמינים בדתו של מוחמד מאשר בירדן ובלוב יחד.

נתוני הדוח מבהירים גם את התמונה לגבי מצבת המוסלמים שחיים באירופה, אשר הייתה ידועה עד כה בקווים כללים: מספר המוסלמים בגרמניה עולה על אלה שחיים בלבנון. בסך הכל מציין הדוח שרוב המוסלמים מתרכזים באסיה בתחום שבין טורקיה לאינדונזיה - מעוז האיסלם.

לפי נתוני הדוח שנערך במשך שלוש השנים האחרונות, בסך הכל חיים בעולם כ-1.57 מיליארד מוסלמים. האוכלוסייה הנוצרית בעולם מוערכת בכ-2.25 מיליארד בני אדם, על פי נתונים סטטיסטיים שהוצגו בשנת 2005.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק